SAYAKA HARUNA-KONDRACKA, Japonia

Tancerka zespołu baletowego Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Przyjechała do Gdańska 5 lat temu na casting do Bałtyckiego Teatru Tańca. Zakochała się w mieście pierwszego wejrzenia. Związała z nim nie tylko swoje życie zawodowe. Uwielbia spacerować nad morzem, po starym mieście i Westerplatte.

Pochodzi z miasta Odawara leżącego na przedmieściach Tokio - stolicy Japonii.    Od najwcześniejszych  lat  jej  pasją był taniec. W wieku  pięciu lat  rozpoczęła zajęcia baletowe. W późniejszych latach zainteresowała się tańcem współczesnym i zapragnęła odwiedzić  Europę gdzie mogła dalej rozwijać swoje umiejętności. Postanowiła rozpocząć studia na jednej z najlepszych tanecznych  uczelni w Holandii – Codarts Rotterdam Dans Academy. Po przygodzie z  Codarts na chwilkę zagościła w Szwajcarii. Ostatecznie jednak przyjechała do Polski a swoje życie nie tylko zawodowe związała z Gdańskiem.              

W naszym mieście zakochała się od przysłowiowego pierwszego wejrzenia. Gdańsk jest, według niej, miastem wyjątkowym gdzie historia przeplata się z  nowoczesnością, gdzie mieszkańcy mają w zasięgu ręki wszystkie dobroci  dużego, nowoczesnego miasta  a zarazem  odnajdą tu urokliwe miejsca gdzie można  zaszyć  się i odpocząć. W wolnych chwilach uwielbia spacerować nad morzem, po starym mieście czy Westerplatte które zawsze wywiera olbrzymie wrażenie. Westerplatte  jest przesiąknięte historią, uczy  oraz  daje jej dużo siły  aby  móc  patrzeć z optymizmem w przyszłość. Według Sayaki Gdańsk to prawdopodobnie jedyne polskie miasto które oferuje tak wiele dla swoich mieszkańców. Gdańsk bardzo przypomina jej rodzinną Odawarę   i zapewne dlatego czuje się tu jak w domu.  Kocha to miasto i chce tu zostać na zawsze.