Różnimy się poglądami, miejscem pochodzenia, językiem, kulturą, orientacją seksualną, kolorem skóry czy religią. Jednocześnie łączy nas miejsce, które wybraliśmy do życia - ŁĄCZY NAS GDAŃSK.

Łączy nas sport

Każdy kto był w Gdańsku podczas EURO 2012 przekonał się, że sport niesie dużo dobrej energii. Dziesiątki tysięcy kibiców z różnych zakątków Europy spotkało się na meczach i ulicach miasta Gdańska. To był karnawał serdeczności. Sport to także wspólne spędzanie czasu na ścieżkach biegowych, rowerowych, na meczu żużla, czy podczas gry w siatkówkę na plaży. Tak rodzi się wspólnota ludzi, których łączy sport.

Łączy nas kuchnia

Kiedy zasiadamy przy wspólnym stole, wiadomo, że chcemy dobrze. Chcemy się poznać, chcemy porozmawiać, pośmiać się, albo i pośpiewać. No i chcemy razem zjeść. Bo przecież przez żołądek do serca. Bo chcąc człowieka dobrze poznać, trzeba z nim beczkę soli zjeść. Bo wtedy już wszystko idzie jak po maśle... A Gdańsk to cały świat na talerzu. Wystarczy usiąść i spróbować.

Łączy nas miłość

Mówi się, że jest ślepa, że zakłada różowe okulary, że zniewala... Ale mówi się też: Dosyć ten bogaty, co miłość posiada i tam gdzie miłość panuje, niewiele brakuje. I że wszystko wybaczy. Jedno jest pewne - bez niej nie byliśmy ludźmi. Ona przekracza granice, niweluje podziały, stawia nam wspólny cel. I jak widać, to działa.

Łączy nas praca i edukacja

Razem tworzymy nasze miasto. Ja tobie pokażę Gdańsk, ty mnie nauczysz swojego języka. Studenci z całego świata uczą się na gdańskich uczelniach i wzbogacają kulturą swoich krajów nie tylko studenckie życie. Kiedy wspólnie pracujemy nie patrzymy na kolor skóry. Do Gdańska przyjechaliśmy myśląc o lepszych perspektywach dla nas i naszych dzieci. To tu chcemy żyć, uczyć się i pracować.

Łączy nas przestrzeń

Miasto to ludzie. A ludzie dobrze czują się tam, gdzie nie ma barier, gdzie można się spotykać, bawić, przesiadywać, umawiać na kawę czy randki bez względu na pogodę czy porę roku. W miejscach przyjaznych wszystkim: dzieciakom, młodziakom, dorosłym, seniorom, zwierzakom.

Łączy nas kultura

Sztuka i kultura jest ponad podziałami. Na widowni możesz siedzieć pomiędzy dziewczyną z Wrocławia i chłopakiem z Bali. I razem zachwycać się sztuką Szekspira. Możesz pójść na wystawę, koncert, do biblioteki czy do klubu. W każdym z tych miejsc spotykamy się i spędzamy czas razem, niezależnie od miejsca pochodzenia. Razem podziwiamy artystów z różnych stron świata. Wspólnie spędzamy wolny czas kulturalnie.