Bądźmy razem! Kolacja przy okrągłym stole

Stół, a na nim pyszne i zdrowe wegetariańskie jedzenie. Brzmi dobrze? To właśnie przy stole spotykamy się i rozmawiamy, świętujemy. W środę, 17 lipca Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na wspólny wieczór przy okrągłym stole. Można się zgłaszać!
 
Dominik Paszliński/ www.gdansk.pl

Wieczorne, środowe spotkanie rozpocznie się od warsztatów kulinarnych z kolektywem SAMO DOBRO oraz KUCHNIĄ KONFLIKTU. Esencją tych dwóch organizacji jest pasja do dobrego gotowania i łączenia różnych kultur.

Dlatego do wspólnego gotowania w niecodziennym miejscu i przy okrągłym stole może dołączyć każdy. Warsztaty rozpoczną się o godz. 18 przy fontannach w pobliżu ECS. Udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. O udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń, a rezerwacji można dokonać TUTAJ: https://www.ecs.gda.pl/title,pid,2007.html

„Poruszymy zmysły za sprawą świeżych warzyw, zapachu pieczywa, ziół i smaku wody różanej. Gotować będziemy roślinnie, czyli wegetariańsko. Produkty i akcesoria kulinarne zapewniamy na miejscu. Przygotowane potrawy staną się częścią wspólnej uczty przy stole.” – zapewniają organizatorzy. A wspólna kolacja rozpocznie się o godz. 20.

Kolektyw Samo Dobro powstał w 2013 roku w Gdańsku. Zaczęło się od miłości do gotowania, podróży i wreszcie inicjatywy Spóźnione śniadanie, gdzie promowano pyszne i zdrowe wegetariańskie jedzenie. Ponadto prowadzą m.in. szkołę gotowania, warsztaty kulinarne i cateringi na niezwykłe okazje. Kuchnia Konfliktu jest inicjatywą współtworzoną przez osoby z doświadczeniem migracji, które prowadzą lokal przy ul. Wilczej 60 w Warszawie. Kuchnia Konfliktu to restauracja i zarazem miejsce spotkania kultur. Tworzą przestrzeń do dialogu i integracji, dając uchodźcom i imigrantom w Polsce miejsca pracy oraz szansę podzielenia się znakomitą kuchnią swoich regionów.

PROGRAM WIECZORU

18.00–19.30 WARSZTATY KULINARNE

19.30–20.00 PRZYGOTOWANIE ARANŻACJI STOŁU

20.00–21.30 WSPÓLNA KOLACJA

termin | 17 lipca 2019, środa, godz. 18.00
miejsce | ECS, okrągły stół przy fontannach