ADAM SKUTCHAN, Czechy

Gra w hokeja. Jest członkiem zespołu MH Automatyka Gdańsk. Pierwszy raz przyjechał do Gdańska jak miał 3 lata. Od tego czasu tu jest jego drugi dom, do którego cały czas wraca. Jednym z jego ulubionych miejsc w Gdańsku jest Długi Targ i okoliczne uliczki. Jedna z nich, Świętojańska jest jak przeniesiona z książek o Harrym Poterze. Jest na niej jest dużo małych, urokliwych sklepików. Ta ulica ma, według niego, swoją magię tak jak i całe miasto.

Pierwszy raz do Gdańska przyjechał jak miał około 3 lat. Jego tata był hokeistą w Stoczniowcu. Przez całe życie mieszkał przez kilka miesięcy w roku w Gdańsku, a kilka w Ostrawie w Czechach. Również do szkoły chodził, w tych dwóch miastach. Całe życie spędził w podróży, ale to w Gdańsku jest jego drugi domu.

Pierwsze wspomnienie to spacer ulicą Długą i widok Neptuna. Kiedy mówi Gdańsk myśli Neptun. To miasto, które związane jest z morzem, z plażą, portem, statkami.

Kiedy zaczął grać w hokeja, grał w zespołach w różnych miejscach na świecie. Ostatnie dwa lata, przed Gdańskiem, grał w drużynach w Stanach Zjednoczonych.  Ostatni sezon jeździł w gdańskiej drużynie.. Teraz cieszy się, że drugi już sezon gra w Gdańsku. Tutaj rozpoczął także studia.

W Gdańsku podoba mu się, że jest to miasto, które ma swoją historię. Gdańsk, według niego to miasto wielu możliwości. Jest też dobrze skomunikowane, dzięki czemu można łatwo wszędzie się dostać. Blisko siebie są miejsca w których można spędzić czas. Jest łatwo poruszać się po całym Trójmieście, jest SKMka, są tramwaje.

Jednym z ulubionych miejsc w Gdańsku to ulica Długa i okoliczne uliczki. Jedna z uliczek wygląda jak z książek o Harrym Poterze, jest to ulica Świętojańska, na której jest dużo małych, urokliwych sklepików. Ta ulica ma swoją magię. Tak samo jak nabrzeże Motławy. Jak ma czas lubi posiedzieć przy kawie na starówce.

Lubi ścieżkę rowerową prowadzącą nad morzem, którą można przejechać przez większą część miasta aż do Nowego Portu. Kiedyś od Brzeżna była stara ścieżka do Nowego Portu, teraz wszystko jest odnowione. Kiedy dojedzie się do końca jest piękny widok na Westerplatte. Miejscem, które trzeba zobaczyć będąc w Gdańsku to Park Oliwski, ze swoimi zielonymi alejkami.