PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wzajemne wsparcie

Wzajemne wsparcie

 

reka seniorow mala

Wesprzyj zakupy dla Seniorów! Wielka akcja samopomocy 

Celem akcji jest wsparcie naszych seniorów. Chodzi o to, żeby robić im zakupy i dostarczać je bezpiecznie. Potrzebna jest rzesza wolontariuszy i niemało pieniędzy. Piszemy, jak to ma działać i jak konkretnie można pomóc.

 

bank zywnosci mala

Bank Żywności pomaga, ale też potrzebuje wsparcia

Poza codziennymi zadaniami, zaopatruje w bezpłatne paczki żywnościowe także osoby objęte urzędową kwarantanną, seniorów i osoby chore. Jedzenia nie zabraknie, ale koszty transportu zaczynają sięgać rezerw organizacji. Zaczyna brakować pieniędzy na paliwo.

 

radni

Akcja „Posiłek dla Seniora” dla starszych lub samotnych

Za tą inicjatywą stoją wolontariusze z Rady Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Bar Deptak, stowarzyszenie Gdańsk Tworzą Mieszkańcy i lokalna społeczność. Chcesz pomóc? Zgłoś osobę potrzebującą lub podaruj produkty do ugotowania obiadu.

 

bohaterka z zaspy mala

Wolontariusze z dzielnicy Zaspa Młyniec wspierają potrzebujących

- Promujmy ostrożność, ale pomagajmy - zachęca Agnieszka Wierzbicka, przewodnicząca Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec, która dowodzi grupą "niewidzialnych bohaterów" pomagających seniorom. Rozwożą obiady, wyprowadzają psy, organizują recepty i leki.

 

rady dzielnic

Rady dzielnic pomagają mieszkańcom w czasie epidemii

Radni i wolontariusze włączają się w pomoc zwłaszcza starszym i schorowanym mieszkańcom dzielnic. Ci mogą liczyć na wsparcie przy zrobieniu zakupów czy lekarstw, wyprowadzaniu psa. W razie konieczności także przy organizacji transportu, np. do lekarza.