PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zmiany w rejonie ul. Jabłoniowej, Warszawskiej i Kartuskiej

Zmiany w rejonie ul. Jabłoniowej, Warszawskiej i Kartuskiej
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W czwartek, 19 września ok. godziny 10.00 wprowadzone zostaną dwie duże zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulic Warszawskiej, Jabłoniowej i Kartuskiej.  

Skrzyżowanie ul. Jabłoniowej i Warszawskiej 

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Jabłoniowej i Warszawskiej polegać będzie na udostępnieniu wjazdów i zjazdów na trasę WZ od strony ul. Warszawskiej.

Jadąc trasą WZ od strony centrum Gdańska możliwy będzie jedynie zjazd w kierunku ul. Kartuskiej, nie będzie możliwości zjazdu z trasy WZ w kierunku ul. Warszawskiej.

Dojazd w kierunku Szadółek możliwy będzie obecnymi objazdami lub alternatywnie poprzez zjazd z trasy WZ w kierunku ul. Kartuskiej i zawrócenie na tymczasowym rondzie Kartuska /Limbowa i dalej ul. Jabłoniową w stronę ul. Warszawskiej.

Taka organizacja potrwa ok. 1 miesiąca.

Skrzyżowanie ul. Kartuskiej z ul. Jabłoniową

Zmiana organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Kartuskiej i ul. Jabłoniowej  polegać będzie na zawężeniu odcinka ul. Kartuskiej na długości ok 100 mb (na wysokości ul. Czereśniowej) i wprowadzeniu ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną.

Ruch pieszych odbywać się będzie po wyznaczonych ciągach.

Taka organizacja potrwa ok. 1 miesiąca.

Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych robót. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu związane jest z kolejnym etapem budowy linii tramwajowej Nowej Bulońskiej Północnej. Inwestycja jest częścią opracowanego przez władze miasta Strategicznego Programu Rozwojowego dzielnicy Południe na lata 2014-2020.

Jabłoniowa 13-09-19
Jabłoniowa 13-09-19
DRMG