PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zmiany w organizacji ruchu w okolicy Wiaduktu Biskupia Górka

Zmiany w organizacji ruchu w okolicy Wiaduktu Biskupia Górka
Od wtorku, 7 kwietnia w pobliżu budowy Wiaduktu Biskupia Górka planowane są zmiany w organizacji ruchu.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W związku z stanem pandemii i zmniejszeniem natężenia ruchu, we wtorek, 07.04.2020r. o godz. 13:00 nastąpi zmiana w organizacji ruchu na Trakcie św. Wojciecha, gdzie dotychczas obowiązywał zmienny układ 2+1. Zmiana będzie polegała na wprowadzeniu układu 1+1 przez całą dobę, do odwołania.

Bislupia-Gorka-02-04-20
Bislupia-Gorka-02-04-20
DRMG

 

 

 

Wtorek, 25.02 – Układ 2+1 w kierunku Oruni przez cały dzień

We wtorek, 25 lutego z uwagi na konieczność przeprowadzenia jednodniowych robót na skrzyżowaniu ul. Okopowej z ul. Toruńską  planowane są zmiany w funkcjonowaniu ruchu w układzie 2+1. Przez cały dzień funkcjonować będzie organizacja ruchu 2+1 - jeden pas ruchu z Pruszcza Gdańskiego do Centrum i dwa pasy z Centrum w kierunku Pruszcza Gdańskiego.

Jednocześnie w obrębie skrzyżowania ul. Okopowa – Toruńska zostanie zamknięty skrajny pas w kierunku Pruszcza Gdańskiego. W obrębie skrzyżowania będzie obowiązywał układ po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Taka organizacja funkcjonować będzie przez cały dzień (25.02), co oznacza że nie będzie zmieniana w zależności od pory dnia. 

Biskupia Górka mapa 2

Czwartek, 27.02 – zmiany w ruchu pieszym na ul. Rzeźnickiej

W czwartek, 27 lutego o godz. 7 rano  zmieni się ruch pieszych na ul. Rzeźnickiej. Zmiana będzie polegać na zawężeniu ul. Rzeźnickiej oraz zamknięciu ruchu pieszego na odcinku pomiędzy Basztą Biała a budynkiem Urzędu Marszałkowskiego. Ruch pieszy będzie odbywał się drugą stroną ulicy. Dojścia do posesji będą utrzymane. Zmiany nie wpłyną na ruch pojazdów. Taka organizacja utrzyma się przez kilka najbliższych tygodni.

 

Poniedziałek, 2.03 – zawężenie pasa ruchu przy stacji paliw

W poniedziałek, 2 marca o godzinie 6 rano do jednego pasa zostanie zawężony ok. 50 metrowy odcinek Traktu św. Wojciecha przy stacji paliw. Zmiana dotyczy jezdni w kierunku Centrum. Zawężenie jezdni do przekroju 1x1 wynika z konieczności przełączenia nieczynnego wodociągu. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez około tydzień.

Biskupia Górka mapa 1

Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy o ostrożną jazdę!

Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze