PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zawężenie pasa ruchu w kierunku centrum na Podwalu Przedmiejskim

Zawężenie pasa ruchu w kierunku centrum na Podwalu Przedmiejskim
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Aktualizacja, 02.07.2020 r.

Do soboty na jezdni w kierunku centrum prowadzone będę prace związane z układaniem warstw nawierzchni. Ruch na remontowanym odcinku odbywa się jednym pasem i mogą występować spore utrudnienia. Z uwagi na utrudnienia sugerujemy aby stosować alternatywne drogi. Zakończenie robót na tym odcinku planowane jest na 19 lipca.     

We wtorek, 10 marca o godz. 10 nastąpi zmiana w organizacji ruchu na Podwalu Przedmiejskim. Jezdnia w kierunku centrum zostanie zawężona na wysokości skrzyżowania z ul. Łąkową i ruch odbywać się będzie jednym pasem (podobnie jak w odwrotnym kierunku). Nie będzie możliwość wjazdu i wyjazdu z ul. Łąkowej.

Taka organizacja ruchu utrzyma się przez co najmniej tydzień. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem. Planowane terminy wprowadzenia zmian mogą ulec przesunięciu z uwagi na proces inwestycyjny. W rejonie prowadzonych robót prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Utrudnienia na ul. Podwale Przedmiejskie związane są z przebudową skrzyżowania z ul. Łąkową. Przetarg na realizację robót wygrała firma MTM S.A. Umowa opiewa na kwotę 10,5 mln złotych, a prace potrwają do końca czerwca 2020 r.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej pn. „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”.

Łąkowa 04-03-20
Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze