PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Od 14 grudnia (sobota) bez utrudnień na ul. Świętokrzyskiej

Od 14 grudnia (sobota) bez utrudnień na ul. Świętokrzyskiej
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Na ul. Świętokrzyskiej zakończono układanie nawierzchni jezdni i dziś po południu ul. Świętokrzyską pojedziemy już bez utrudnień. W nocy z piątku na sobotę zakończono prace związane z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni ul. Świętokrzyskiej. Ułożona warstwa będzie gotowa do udostępnienia dla ruchu ok. południa.

 

Od 14 grudnia ok. południa ruch na całej długości ulicy Świętokrzyskiej będzie odbywał się dwukierunkowo. Do świąt lokalnie prowadzone będą jeszcze prace wykończeniowe, nie powodujące jednak większych utrudnień w ruchu.

 

Przypominamy, że realizacja inwestycji polegała na poprawie nawierzchni ok. 350-metrowego fragmentu ul. Świętokrzyskiej,  na odcinku od ul. Wieżyckiej do ul. Wielkopolskiej,  przebudowane zostały także chodniki wzdłuż drogi. W ramach inwestycji wybudowana została  kanalizacja sanitarna wzdłuż ul. Świętokrzyskiej, od nr 76a w kierunku ul. Wieżyckiej oraz  przebudowana sieć wodociągowa z przyłączami, na odcinku od ul. Wieżyckiej do ul. I Brygady. Roboty przy przebudowie sieci wodociągowej prowadzone były na odcinku liczącym ok.  766 metrów. Dodatkowo w zakresie zadania jest również wydłużenie pasa skrętu w prawo z ul. Bergiela w ul. Świętokrzyską. Ta część zadania realizowana jest w formule "zaprojektuj i wybuduj". Prace związane z budową skrętu w prawo powinny zakończyć na koniec lutego 2020 r. Wykonawcą robót jest Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A., a koszt realizacji wynosi ponad 5 mln zł.

Swietokrzyska_d
Poglądowy zakres prac
DRMG