***
Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zasłużone Grand Prix. Szkoła w Kokoszkach budową na medal!

Szkoła w Kokoszkach, zrealizowana w imieniu Gminy Miasta Gdańska przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska, zdobyła Grand Prix konkursu "Budowa na Medal Pomorza i Kujaw 2016” organizowanego przez Kujawsko-Pomorską Izbę Budownictwa.

A
A

Szkoła w Kokoszkach - boisko, szkoła i basen
Szkoła w Kokoszkach - boisko, szkoła i basen
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Celem organizowanego od pięciu lat konkursu jest ukazywanie i promowanie dobrego budownictwa, inspirowanie twórczych działań zespołów projektowych i wykonawczych w dziedzinie budownictwa i architektury, a także, wyłonienie tych obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne.

Realizacja nagrodzonego zadania obejmowała budowę 24 - oddziałowej szkoły podstawowej, z salą gimnastyczną i basenem, boiskami zewnętrznymi, a także urządzeniem terenu. Projekt architektoniczny obiektu szkolnego na zlecenie Gminy Miasta Gdańska wykonało Biuro Projektów Invest Projekt – Katarzyna Glamowska, natomiast wykonawcą robót budowlanych było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EBUD – Przemysłówka z Bydgoszczy. 1 września 2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie Szkoły. 
 

DRMG


Gdańska „Budowa na medal” to efekt pracy zespołu projektantów, wykonawcy i zamawiającego tj. Gminy Miasta Gdańska i w działającej w jej imieniu DRMG. W ramach inwestycji powstał zespół trzech nowoczesnych segmentów, wraz z kompleksem boisk sportowych ze sztucznymi nawierzchniami, w tym: boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne m.in. do piłki koszykowej, piłki siatkowej, tenisa, pełnowymiarowa bieżnia, skocznia w dal, place zabaw i elementy małej architektury. W budynku z częścią dydaktyczną, znajduje się również dostępna dla mieszkańców dzielnicy wydzielona biblioteka środowiskowa z czytelnią oraz stołówka, pomieszczenia administracyjne i kulturalno-socjalne.


ZOBACZ NASZE FOTOGALERIE ZE SZKOŁY W KOKOSZKACH

Basen pływacki

Nowe boisko 

Dzień otwarty w szkole


W obiekcie usytuowano halę sportową oraz aulę, wyposażoną w sprzęt audiowizualny, dający możliwości organizowania imprez wokalno – artystycznych, konferencji i spotkań. Na terenie pływalni, oprócz czterotorowego basenu pływackiego uczniowie mają do dyspozycji część rekreacyjną, w której mogą skorzystać z sauny i jacuzzi. Dodatkowo szkoła posiada system kontroli dostępu, tzw. bramki, umożliwiające wejście do szkoły, na podstawie indywidualnej karty, które rejestrowane jest przez system informatyczny.

Wyjątkowym atutem szkoły, jest zorganizowana „przestrzeń kreatywna” funkcjonująca na wzór przestrzeni gdańskiego Eduparku. Przestrzeń ta, pełni rolę świetlicy dla uczniów.

- Edukacja powinna być procesem rozwijającym kreatywność uczniów. Do tego potrzebna jest dzieciom przyjazna przestrzeń, w której mogą realizować swoje pomysły, budować i eksperymentować. Dobrze, gdy takim miejscem jest szkoła. Dlatego też niezmiernie cieszy nas, że inwestycja została wyróżniona przez kapitułę konkursu Pomorsko-Kujawskiej Izby Budownictwa - podkreśla Włodzimierz Bartosiewicz, Dyrektor Naczelny DRMG.

Prace budowlane trwały od kwietnia 2013 r. do sierpnia 2014 r.

Parametry techniczne obiektu szkolnego:

  • powierzchnia całkowita – 12 352,72 m2
  • powierzchnia użytkowa – 10 901,45 m2, w tym:
  • powierzchnia zabudowy – 5 155,60 m2Szkoła w Kokoszkach - basen
Szkoła w Kokoszkach - basen
DRMG
Szkoła w Kokoszkach - widok ogólny
Szkoła w Kokoszkach - widok ogólny
DRMGMichał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
***