***
Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

W Kokoszkach tłumy. Za nami pierwszy z pięciu biegów Grand Prix Dzielnic

Sześciuset biegaczy, ponad dwa razy tylu mieszkańców dzielnicy i gości wzięło udział w pierwszym tegorocznym biegu o Grand Prix Dzielnic Gdańska. - Jedyne zastrzeżenia, jakie mieli uczestnicy biegu i pikniku brzmiały: impreza za szybko się skończyła - mówi Krzysztof Nowotarski przewodniczący Zarządu Dzielnicy Kokoszki.

A
A

W biegu Grand Prix Dzielnic w Kokoszkach Kiełpinie Górnym uczestniczyło 344 dzieci
W biegu Grand Prix Dzielnic w Kokoszkach Kiełpinie Górnym uczestniczyło 344 dzieci
Fot. Krzysztof Nowotarski

Walka na 5-kilometrowej trasie biegu w Kokoszkach była zacięta, a doping gorący. Kto ostatecznie zwyciężył w najważniejszej kategorii OPEN?

WŚRÓD PAŃ:

1. Małgorzata Tuwalska (Gdańsk, klub Zantyr Sztum) z czasem 20 min. 20 sek.

2. Agnieszka Stencel (Gdańsk) z czasem 21 min. 53 sek.

3. Natalia Piórkowska (Gdańsk) z czasem 22 min. 29 sek.

WŚRÓD PANÓW:

1. Marcin Rakoczy (Gdynia) z czasem 16 min. 42 sek.

2. Arkadiusz Połeć (Sopot) z czasem 17 min. 09 sek.

3. Kacper Kąkol (Gdynia) z czasem 17 min. 19 sek.

Wyniki były w tym wszystkim ważne, ale nie najważniejsze. Ideą imprezy jest promocja aktywnego trybu życia i wspólnego spędzania wolnego czasu w gronie znajomych i rodziny. Na cały cykl biegów Grand Prix Dzielnic składa się pięć etapów w różnych częściach Gdańska. Pierwszy tegoroczny bieg odbył się w niedzielę, 21 maja w Kokoszkach - Kiełpinie Górnym. W biegu głównym dla dorosłych uczestniczyło 275 osób, w biegu dzieci było aż 344 młodych zawodników.

Biegi mają się odbywać od maja do września. Uczestnicy będą mieli do pokonania 5 km w biegu głównym oraz krótsze dystanse w biegach młodzieżowych. Przed nami do rozegrania jeszcze zawody:  

  • 3 czerwca (sobota) GP Zaspa Młyniec - Święto Zaspy

  • 25 czerwca (niedziela) GP Wrzeszcz Górny - Święto Sobótkowe Jaśkowej Doliny

  • 17 września (niedziela) GP Siedlce im. A. Browarczyka

  • 24 września (niedziela) GP Żabianka

- To jest na pewno bardzo pozytywna integracja mieszkańców dzielnicy - mówi Krzysztof Nowotarski przewodniczący Zarządu Dzielnicy Kokoszki. - Ale nie tylko, bo udział w naszym biegu wzięli udział mieszkańcy innych gdańskich dzielnic, także na piknik, który towarzyszył biegowi, przyszło wielu gdańszczan nie tylko z Kokoszek. Nikt nie wyszedł głodny, dla wszystkich chętnych był darmowy poczęstunek, ufundowany przez radę dzielnicy, były kiełbaski, ciasto, chleb ze smalcem. Sportowo, piknikowo, rodzinnie.  

Przy okazji biegu odbył się piknik dla wszystkich uczestników wydarzenia
Przy okazji biegu odbył się piknik dla wszystkich uczestników wydarzenia
Fot. Krzysztof Nowotarski

- Od pięciu lat organizujemy Biegowe GP Dzielnic Gdańska. Z roku na rok staramy się rozwijać, ulepszać i sprawiać, by impreza była jak najbardziej atrakcyjna dla biegaczy. W celu poprawy i weryfikacji liczby startujących zawodników, postanowiliśmy wprowadzić minimalną opłatę startową - tłumaczy Katarzyna Ratajczyk, organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2017. - Do tej pory spora część osób zapisywała się na bieg i nie stawiała się na starcie, co generowało dla nas niepotrzebnie dodatkowe koszty. W tym roku w zamian za 10 zł wpisowego zawodnicy otrzymają pamiątkowy medal, który jest elementem pięcioczęściowej układanki, która będzie tworzyć panoramę Motławy.

Nowością jest również Bieg Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska (do tej pory był to Bieg Juniorów) oraz nowa kategoria w biegu głównym pod patronatem Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska.

- Chcemy zachęcić większe grono licealistów do udziału w naszej imprezie. Udział dla osób z kategorii 16-19 lat w biegu głównym jest bezpłatny - Kamil Sośniak, organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2017.

Wszystkie Biegi Młodzieżowe pozostają BEZPŁATANE. Udział w biegu głównym kosztuje: 10 zł na 3 dni przed startem, w dniu imprezy w biurze zawodów - 20 zł.

WAŻNE: z opłaty zwolnieni są mieszkańcy danej dzielnicy, ale muszą zapisać się do biegu przez internet. Zapisywać można się przez stronę internetową www.bieginadzielnicach.pl.

Przewidziana jest również obniżka dla osób, które zapiszą się i wniosą opłatę za wszystkie 5 etapów z góry. W tym przypadku łączna opłata wynosi 40 zł.

Pula nagród całego cyklu to ponad 20 tys. zł. Do wygrania m.in. 250 koszulek technicznych, 200 biletów do kina Helios, 90 wejściówek na mecze drużyn Trefla, 40 zaproszeń oraz 20 Kart Malucha do Loopy’s World, 90 wejściówek do Pitstop Gdańsk, 30 pakietów zniżkowych od Polar.

Najlepsi uczestnicy biegu Grand Prix Dzielnic Kokoszki - Kiełpino Górne 21 maja 2017 roku. Kobiety i mężczyźni, z podziałem na kategorie wiekowe:

Fot. Krzysztof Nowotarski

***