PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Informacje o dzielnicy Kokoszki
Aniołki Osowa Matarnia Kokoszki Oliwa Żabianka... PrzymorzeMałe Ujeścisko-Łostowice Orunia Górna-Gdańsk Południe VII Dwór PrzymorzeWielkie Brętowo Jasień Orunia- Św. Wojciech-Lipce Olszynka Śródmieście Rudniki Stogi Wyspa Sobieszewska Krakowiec-Górki Zachodnie WrzeszczGórny PieckiMigowo Chełm Siedlce Młyniska Przeróbka Suchanino Letnica NowyPort Brzeźno WrzeszczDolny ZaspaRozstaje ZaspaMłyniec
Kokoszki
Powierzchnia: 19,94 km2
Liczba ludności: 9888 osób
Gęstość zaludnienia: 496 os/km2
Radni miejscy w dzielnicy
Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa, Matarnia, Kokoszki
Dzielnicowe telefony alarmowe

Gdańskie Centrum Kontaktu
przyjmuje zgłoszenia przez całą dobę
pod nr tel.: 58 52 44 500
email: kontakt@gdansk.gda.pl

Gdańskie Centrum Kontaktu (Dyżurny Inżynier Miasta) przyjmuje zgłoszenia dotyczące wszelkich nieprawidłowości funkcjonowania elementów infrastruktury miasta i przekazuje dyspozycje odpowiednim służbom. W przypadku gdy sprawa dotyczy terenu nie znajdującego się w zakresie działań Urzędu Miejskiego w Gdańsku i jego jednostek, GCK informuje osobę zgłaszającą, do jakiej instytucji zwrócić się w konkretnej sytuacji.

Straż Miejska
Referat Dzielnicowy IV
tel. 58 344 32 84
ul. Orfeusza 2
Kierownik Referatu – Tomasz Zubek
Referat czynny w godzinach 07:00 - 15:00
strazmiejska.gda.pl
Komisariat Policji IX w Gdańsku
tel. 58 521 11 22
ul. Balcerskiego 35
Komendant komisariatu – nadkom. Wojciech Milewski

www.gdansk.policja.gov.pl
Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Rad Dzielnic

Aleksandra Stefańska 
Biuro Prezydenta, Referat Partycypacji Społecznej i Rad Dzielnic
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
III piętro, pokój nr 337c
tel.: (+48 58) 323 65 46

Gdańskie Centrum Kontaktu
tel.: 58 52 44 500
e-mail.: kontakt@gdansk.gda.pl

Rada dzielnicy Kokoszki
Skład Rady Dzielnicy
 • Przewodnicząca Zarządu Dzielnicy
  Peplińska Edyta

 • Zastępca Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy
  Gońka Adam

 • Członek Zarządu
  Gońka Adam, Delbas Jolanta

 • Przewodnicząca Rady Dzielnicy
  Pogońska Elżbieta

 • Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy
  Meyer-Kaim Natalia

 • Bądkowski Witold
 • Bielawa Jarosław
 • Jaśkiewicz Jerzy
 • Klewicka Krystyna
 • Lipiński Tomasz
 • Mizgier Sylwia
 • Nowotarski Krzysztof
 • Odya Piotr
 • Reinhardt-Gruba Iwona
 • Szpojda Agnieszka
Kontakt

Siedziba 
ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk

Telefon/fax. 
(58) 521-70-29

E-mail: 
kokoszki@radadzielnicy.gdansk.pl

Portal
www.kokoszki.org

Dyżury
czwartek 18:00-19:00

Dokmenty i komunikaty

Nowe meble miejskie w ponad stu lokalizacjach w Gdańsku, z udziałem rad dzielnic

Nowe meble miejskie w ponad stu lokalizacjach w Gdańsku, z udziałem rad dzielnic
171 ławek i innych mebli miejskich wzbogaci przestrzeń publiczną w 13 dzielnicach. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni dał wykonawcom czas na montaż ławek, podpórek i leżaków do końca 2017 roku.

Deptak przy ul. Grobla IV, teraz kolej na ul. Grobla I

Zakup mebli miejskich będzie w dużej mierze finansowany z budżetów rad dzielnic, które miały również decydujący wpływ na ich przyszłą lokalizację. Większość zamówienia stanowią ławki (104 sztuki), pozostałe elementy to: 13 półowalnych siedzisk, sześć półowalnych donic do tych siedzisk, sześć leżaków oraz 30 podpórek.

Ławki będą się różnić nie tylko wyglądem, ale również sposobem wykonania. Zamówiono 10 różnych modeli: stalowo-drewnianych, żeliwno-drewnianych, aluminiowo-drewnianych oraz betonowo-drewnianych, a także z tworzywa recyklingowego (tzw. hanit).

Nowe meble miejskie staną w 13 dzielnicach Gdańska (w nawiasie podajemy ilość sztuk): Przymorze Wielkie (36), Śródmieście (26), Wrzeszcz Górny (18), Piecki-Migowo (16), Stogi (13), Kokoszki (13), Siedlce (13), Główne Miasto (10), Aniołki (7 sztuk), Oliwa (6), Strzyża (5), Matarnia (4), Wrzeszcz Dolny (3) i Przymorze Małe (1).


Ławki oddane do użytku w październiku 2017 r. na przebudowanym Skwerze Świętopełka w Śródmieściu

- Wszystkie meble miejskie, które staną teraz na Przymorzu Wielkim sfinansowane zostaną z budżetu naszej dzielnicy - mówi Krzysztof Skrzypski, przewodniczący zarządu Rady Dzielnicy Przymorze Wielkie. - Część lokalizacji wybraliśmy na podstawie wniosków mieszkańców, część wynika z obserwacji radnych. Na zakup mebli przeznaczyliśmy 49 tys. zł. Przy budżecie rady wynoszącym 113 tys. zł jest to więc spory wydatek. Sądzę, że w przyszłości tak dużych kwot na ten cel nie będziemy już przeznaczać.

Do końca roku w dzielnicy przybędzie 10 ławek (rozmieszczonych w różnych lokalizacjach), sześć leżaków w Parku Reagana oraz 20 podpórek dla seniorów. Rada Dzielnicy Przymorze Wielkie było inicjatorem montażu tego typu mebli miejskich w Gdańsku, jeszcze 10 takich podpórek stanie w Śródmieściu.


Takie podpórki staną na Przymorzu Wielkim i w Śródmieściu. To rozwiązanie powstało z myślą o seniorach

- Inspiracja przyszła z Gdyni, gdzie takie podpórki funkcjonują już od pewnego czasu - tłumaczy Krzysztof Skrzypski. - W naszej dzielnicy jest wielu seniorów, a ciągi dla pieszych przy Jagiellońskiej, Obrońców Wybrzeża, Kołobrzeskiej czy Chłopskiej są bardzo długie, stwierdziliśmy więc że to rozwiązanie może się sprawdzić także u nas, właśnie przy tych najdłuższych ulicach.

- Jako rada pozytywnie zaopiniowaliśmy potrzebę zakupu siedzisk i donic na potrzeby deptaka powstającego przy ul. Grobla I, to było miejsce oczywiste. Zależy nam jednak także na lokalizacjach znajdujących się na obrzeżu dzielnicy, dlatego ławki staną także na Biskupiej Górce: przy ul. Biskupiej, Na Stoku w bliskości tamtejszej szkoły, ponieważ wnioskowali o nie rodzice i dziadkowie uczniów, a także przy ul. Górka (na tyłach magistratu - red.) - wylicza Dominika Ikonnikow, przewodnicząca zarządu Rady Dzielnicy Śródmieście. - Na ławki przeznaczyliśmy w tym roku 13 tys. zł z budżetu rady, także w zeszłym wsparliśmy ich zakup na potrzeby Parku Salwator na Biskupiej Górce. Chcemy w miarę swoich skromnych możliwości wzbogacać w ten sposób ten obszar ujęty w projekcie rewitalizacji.

Wartość całego zamównienia (kosztu zakupu i montażu mebli miejskicy) wyniosła 277 382,37 zł brutto.


Siedzisko i kwietnik w jednym to propozycja dla ul. Grobla I


Tutaj
znajdziesz informacje o szczegółowych lokalizacjach poszczególnych mebli miejskich.oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl