***
Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kokoszki. Spotkanie wigilijne dla seniorów z dzielnicy

Do wspólnego, świątecznego stołu zasiadło około 120 osób: sąsiadów, znajomych i nieznajomych. Wszystkich zaprosiła Rada Dzielnicy Kokoszki. Był opłatek, zupa grzybowa i makowiec. Przede wszystkim była jednak wspaniała atmosfera i okazja, by wyjść z domu i spotkać się z innymi osobami w tym wyjątkowym czasie.

A
A

Spotkanie wigilijne dla  seniorów w Kokoszkach
Spotkanie wigilijne dla seniorów w Kokoszkach
Krzysztof Nowotarski

To było już trzecie tego typu spotkanie, dedykowane najstarszym mieszkańcom dzielnicy Kokoszki. Do jednej z lokalnych restauracji zaproszono w miniony weekend seniorów ze wszystkich zakątków tej dość "rozległej" dzielnicy. Na stole pojawiły się tradycyjne potrawy wigilijne, m.in. zupa grzybowa, smażony pstąg, sałatki warzywne, sernik i makowiec. Był też opłatek i wzajemne składanie życzeń na czas świąt Bożego Narodzenia. Nie obyło się bez śpiewania kolęd

- Spotkanie przebiegło w uroczystej i bardzo miłej atmosferze. Goście mieli okazję spotkać się, porozmawiać i pośpiewać kolędy razem z zespołem Duval CD, który znany jest już naszym mieszkańcom z cyklicznych imprez organizowanych przez Radę Dzielnicy pod hasłem „Senior w Kokoszkach” - podkreśla Krzysztof Nowotarski, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Kokoszki.

Wydarzenie sfinansowano ze środków Rady Dzielnicy Kokoszki.


Krzysztof Nowotarski

Zachęcamy pozostałe Rady Dzielnic do przesyłania zdjęć, ewentualnie krótkich relacji ze spotkań wigilijnych organizowanych dla mieszkańców w ich dzielnicach, na adres kamila.grzenkowska@gdansk.pl. Informacje zamieścimy m.in. w naszym serwisie dzienicowym. 

Krzysztof Nowotarski

Krzysztof Nowotarski

Krzysztof Nowotarski

Krzysztof Nowotarski***