PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Informacje o dzielnicy Kokoszki
Aniołki Osowa Matarnia Kokoszki Oliwa Żabianka... PrzymorzeMałe Ujeścisko-Łostowice Orunia Górna-Gdańsk Południe VII Dwór PrzymorzeWielkie Brętowo Jasień Orunia- Św. Wojciech-Lipce Olszynka Śródmieście Rudniki Stogi Wyspa Sobieszewska Krakowiec-Górki Zachodnie WrzeszczGórny PieckiMigowo Chełm Siedlce Młyniska Przeróbka Suchanino Letnica NowyPort Brzeźno WrzeszczDolny ZaspaRozstaje ZaspaMłyniec
Kokoszki
Powierzchnia: 19,94 km2
Liczba ludności: 9888 osób
Gęstość zaludnienia: 496 os/km2
Radni miejscy w dzielnicy
Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa, Matarnia, Kokoszki
Dzielnicowe telefony alarmowe

Gdańskie Centrum Kontaktu
przyjmuje zgłoszenia przez całą dobę
pod nr tel.: 58 52 44 500
email: kontakt@gdansk.gda.pl

Gdańskie Centrum Kontaktu (Dyżurny Inżynier Miasta) przyjmuje zgłoszenia dotyczące wszelkich nieprawidłowości funkcjonowania elementów infrastruktury miasta i przekazuje dyspozycje odpowiednim służbom. W przypadku gdy sprawa dotyczy terenu nie znajdującego się w zakresie działań Urzędu Miejskiego w Gdańsku i jego jednostek, GCK informuje osobę zgłaszającą, do jakiej instytucji zwrócić się w konkretnej sytuacji.

Straż Miejska
Referat Dzielnicowy IV
tel. 58 344 32 84
ul. Orfeusza 2
Kierownik Referatu – Tomasz Zubek
Referat czynny w godzinach 07:00 - 15:00
strazmiejska.gda.pl
Komisariat Policji IX w Gdańsku
tel. 58 521 11 22
ul. Balcerskiego 35
Komendant komisariatu – nadkom. Wojciech Milewski

www.gdansk.policja.gov.pl
Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Rad Dzielnic

Aleksandra Stefańska 
Biuro Prezydenta, Referat Partycypacji Społecznej i Rad Dzielnic
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
III piętro, pokój nr 337c
tel.: (+48 58) 323 65 46

Gdańskie Centrum Kontaktu
tel.: 58 52 44 500
e-mail.: kontakt@gdansk.gda.pl

Rada dzielnicy Kokoszki
Skład Rady Dzielnicy
 • Przewodnicząca Zarządu Dzielnicy
  Peplińska Edyta

 • Zastępca Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy
  Gońka Adam

 • Członek Zarządu
  Gońka Adam, Delbas Jolanta

 • Przewodnicząca Rady Dzielnicy
  Pogońska Elżbieta

 • Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy
  Meyer-Kaim Natalia

 • Bądkowski Witold
 • Bielawa Jarosław
 • Jaśkiewicz Jerzy
 • Klewicka Krystyna
 • Lipiński Tomasz
 • Mizgier Sylwia
 • Nowotarski Krzysztof
 • Odya Piotr
 • Reinhardt-Gruba Iwona
 • Szpojda Agnieszka
Kontakt

Siedziba 
ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk

Telefon/fax. 
(58) 521-70-29

E-mail: 
kokoszki@radadzielnicy.gdansk.pl

Portal
www.kokoszki.org

Dyżury
czwartek 18:00-19:00

Dokmenty i komunikaty

Kokoszki. Potrzebują utwardzonych i oświetlonych ulic

Kokoszki. Potrzebują utwardzonych i oświetlonych ulic
Choć powstają tu kolejne kameralne osiedla, w dzielnicy funkcjonuje jedna z najnowocześniejszych szkół w Gdańsku, a przy głównych ulicach "wyrastają" siedziby kolejnych dużych firm, to mieszkańcom Kokoszek jeszcze trochę brakuje do szczęścia. A konkretnie - utwardzonych dróg i oświetlenia ulic.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz w czwartek, 28 stycznia, przyjechał do Kokoszek, by osobiście zapoznać się z najpilniejszymi do rozwiązania problemami dzielnicy. Takie gospodarskie spacery z udziałem prezydenta miasta i urzędników poprzedzają cykliczne spotkania obywatelskie z mieszkańcami pod hasłem "Twoja dzielnica - Twój Gdańsk". To, na Kokoszkach, odbędzie się 3 lutego, w Pozytywnej Szkole Podstawowej przy ul. Azaliowej 18. Początek o godz. 17. Wstęp wolny dla wszystkich mieszkańców, bez specjalnych zaproszeń.


Nasadzenia przy ul. Szafranowej

W czwartkowe popołudnie prezydentowi Gdańska towarzyszyli m.in. szef Zarządu Dróg i Zieleni, Mieczysław Kotłowski, przedstawiciele Rady Dzielnicy Kokoszki, w tym przewodniczący Krzysztof Nowotarski oraz radny miejski Mariusz Andrzejczak.

Spotkanie rozpoczęło się w pobliżu ronda przy ul. Szafranowej. Na miejscu ustalono, że utwardzona zostanie ul. Szafranowa na odcinku do ul. Fundamentowej. Marcin Dawidowski, dyrektor Wydziału Programów Rozwojowych w gdańskim magistracie, przyznał, że droga zostanie utwardzona tymczasowo betonowymi płytami. Pod uwagę brana jest także realizacja docelowej drogi asfaltowej, ale w takim przypadku do inwestycji prawdopodobnie musieliby się dołożyć okoliczni mieszkańcy. Ostateczne decyzje zapadną, gdy znane będą kosztorysy obu wersji inwestycji.

Wspomniane rondo otaczają póki co puste, niezagospodarowane działki. Prezydent Gdańska zaproponował, by uatrakcyjnić tą przestrzeń i zaprosić mieszkańców do współpracy na rzecz nasadzeń drzew i krzewów w tej okolicy. - Oni najlepiej będą wiedzieć w otoczeniu jakiej zieleni chcą mieszkać - podkreślił prezydent Adamowicz.

Konsultacje w tej sprawie mają się odbyć z przedstawicielami Wydziału Środowiska, miejskim ogrodnikiem, a także radnymi dzielnicy.

Było tak zimno, że prezydent Adamowicz poszedł na spacer w czapce. Krzysztof Nowotarski (po lewej) dzielnie wytrwał bez nakrycia głowy.


Za ciemno w dzielnicy...

Dużą bolączką Kokoszek jest brak oświetlenia wielu ulic, m.in. Lubczykowej i Smęgorzyńskiej. Wiedzą o tym dobrze urzędnicy, ale zaznaczają przy tym, że to kosztowna inwestycja, więc musi być realizowana etapami. Oświetlone w najbliższym czasie ma zostać m.in. przejście dla pieszych na wysokości restauracji serwującej grecką kuchnię. W tym roku utwardzona zostanie część ul. Gostyńskiej (na odcinku od ul. Otomińskiej). Pojawi się tu też oświetlenie i chodnik.


Konieczne zmiany przy szkole

Sporo do zrobienia jest też w bezpośrednim sąsiedztwie Pozytywnej Szkoły Podstawowej przy ul. Azaliowej. Dzielnicowi radni zwrócili uwagę na niebezpieczne przejście dla pieszych przy myjni samochodowej, które trzeba lepiej oznakować i usunąć spore zwalisko ziemi zasłaniające widoczność. Od strony ul. Kalinowej brakuje przejścia dla pieszych. Radni zobowiązali się skonsultować z mieszkańcami w sprawie tego, gdzie takie najwygodniej zorganizować. Załatane mają zostać także dziury w jezdni. Dyskutowano też o pobliskim "dzikim" parkingu. W czwartek przypominał porozjeżdżane błotne pole. Pomysł na zagospodarowanie tego terenu radni mają od dawna. Nie na wszystko jednak wystarczy środków. Na części działki powstać ma bowiem utwardzony parking, a na pozostałej - zielony teren rekreacyjny. Na ten drugi pieniądze udało się zdobyć dzięki zwycięskiemu projektowi do Budżetu Obywatelskiego. Urzędnicy obiecali wesprzeć utwardzenie części postojowej dla samochodów.


Bezpiecznie do zbiornika retencyjnego

Podczas spotkania poruszono też sprawę bezpiecznego dojścia z osiedla Karczemki do popularnego wśród tutejszych mieszkańców zbiornika retencyjnego.

- Przydałoby się bezpośrednie przejście przez tory, z odpowiednim oznakowaniem. By można było bezpiecznie przedostać się na drugą stronę - podkreślał przewodniczący Nowotarski.

Urzędnicy obiecali sprawdzić, w jaki sposób można to rozwiązać.


Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze