PORTAL MIASTA GDAŃSKA
Informacje o dzielnicy Jasień
Aniołki Osowa Matarnia Kokoszki Oliwa Żabianka... PrzymorzeMałe Ujeścisko-Łostowice Orunia Górna-Gdańsk Południe VII Dwór PrzymorzeWielkie Brętowo Jasień Orunia- Św. Wojciech-Lipce Olszynka Śródmieście Rudniki Stogi Wyspa Sobieszewska Krakowiec-Górki Zachodnie WrzeszczGórny PieckiMigowo Chełm Siedlce Młyniska Przeróbka Suchanino Letnica NowyPort Brzeźno WrzeszczDolny ZaspaRozstaje ZaspaMłyniec
Jasień
Powierzchnia: 11,45 km2
Liczba ludności: 20972 osób
Gęstość zaludnienia: 1832 os/km2
Radni miejscy w dzielnicy
Aniołki, Siedlce, Wzgórze Mickiewicza, Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień
Dzielnicowe telefony alarmowe

Gdańskie Centrum Kontaktu
przyjmuje zgłoszenia przez całą dobę
pod nr tel.: 58 52 44 500
email: kontakt@gdansk.gda.pl

Gdańskie Centrum Kontaktu (Dyżurny Inżynier Miasta) przyjmuje zgłoszenia dotyczące wszelkich nieprawidłowości funkcjonowania elementów infrastruktury miasta i przekazuje dyspozycje odpowiednim służbom. W przypadku gdy sprawa dotyczy terenu nie znajdującego się w zakresie działań Urzędu Miejskiego w Gdańsku i jego jednostek, GCK informuje osobę zgłaszającą, do jakiej instytucji zwrócić się w konkretnej sytuacji.

Straż Miejska
Referat Dzielnicowy IV
tel. 58 344 32 84
ul. Orfeusza 2
Kierownik Referatu – Tomasz Zubek
Referat czynny w godzinach 07:00 - 15:00
strazmiejska.gda.pl
Komisariat Policji I w Gdańsku
tel. 58 321 67 22
ul. Platynowa 6F
Komendant komisariatu – nadkom. Celina Bemowska

www.gdansk.policja.gov.pl
Komisariat Policji VIII w Gdańsku
tel. 58 321 68 22
ul. Kartuska 245
Komendant komisariatu – mł. insp. Adam Wójciki

www.gdansk.policja.gov.pl
Rada dzielnicy Jasień
Skład Rady Dzielnicy
  • Przewodnicząca Zarządu Dzielnicy
    Magdalena Nowicka

  • Zastępca Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy
    Ziętara Kamil

  • Członek Zarządu
    Bujalska Ewa, Rybandt Lidia

  • Przewodniczący Rady Dzielnicy
    Torcz Tomasz

  • Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy
  • Dubiec Michał
  • Aleksiejuk Adam
  • Drapella Anna
  • Komorowski Tomasz
  • Kopeć Łukasz
  • Kryniewski Marek
  • Pluto-Prondzinska Małgorzata
  • Rakoczy Teresa
  • Styfi Magdalena
  • Szumichora Anna
Kontakt

Siedziba 
Leszczynowa 5, 80-175 Gdańsk

Telefon
603 740 781
Przewodnicząca Zarządu

E-mail: 

dzwonek-jasienski@poczta.wp.pl
jasien@radadzielnicy.gdansk.pl

Facebook
Rada Dzielnicy Jasień

Dyżury
każdy wtorek 17:00-18:00 lub po umówieniu się telefonicznym  - 603 740 781

Wielkie sobotnie sprzątanie trzech dzielnic - przyłącz się!

Wielkie sobotnie sprzątanie trzech dzielnic - przyłącz się!
Jasień, Ujeścisko-Łostowice i Chełm - krócej mówiąc: Gdańsk-Południe. W sobotę możesz tam pomóc w wiosennym sprzątaniu terenów zielonych. Rok temu do akcji włączyło się blisko 2 tys. osób, które zebrały łącznie 18 ton odpadów. Najbliższa sobota zapowiada się pogodnie: ma być słonecznie, ale nie gorąco - jak wpłynie to na frekwencję i efekty pracy?
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Pracę warto połączyć z miejskim piknikiem. Tak rok temu sprzątano w Jarze Wilanowskim

Chętni do udziału w „Wielkim Sprzątaniu Gdańska-Południa” otrzymają od koordynatorów worki na odpady, rękawice oraz mapy z zaznaczonym terenem do uporządkowania. Poza uprzątaniem terenów miejskich będzie można włączyć się również w nasadzania krzewów, drzew i kwiatów.

Czas rozpoczęcia akcji: 22 kwietnia o godz. 10:00.

Do wyboru trzy lokalizacje:

  • przy Szkole Podstawowej 12 nr, ul. Człuchowska 6
  • przy SP nr 85, ul. Stolema 59
  • w zespole parkowo-rekreacyjnym Jar Wilanowski

- Wszystkich, którzy włączą się do akcji sprzątania zapraszamy też do udziału w piknikach rodzinnych. Będą gry i zabawy dla dzieci, drobny poczęstunek i upominki do zdobycia - zachęca do udziału w akcji Michał Dzioba, prezes Zakładu Utylizacyjnego.

O tym, że mieszkańcy Gdańska chętnie włączają się do tego typu inicjatyw świadczą wyniki ubiegłorocznej edycji akcji. Wysiłkiem blisko 2000 osób zebrano ponad 18 ton odpadów zalegających na ogólnodostępnych terenach zielonych. Tymczasem w ogóle nie powinno ich tam być.

- Cieszymy się, że Gdańszczanie tak chętnie odpowiadają na nasze zaproszenie. Szkoda tylko, że w ogóle musimy podejmować ten wspólny wysiłek. Duża ilość odpadów w miejscach publicznych świadczy o tym, że nadal są osoby, które nie rozumieją, iż zaśmiecanie jest nie tylko niezgodne z prawem, ale również szkodliwe dla środowiska i ludzi. Chcemy o tym przypominać w tegorocznej edycji akcji - mówi Monika Łapińska-Kopiejć z Zakładu Utylizacyjnego, koordynatorka „Wielkiego Sprzątania”.

Nie tylko sprzątanie, ale też sadzenie kwiatów. Dzieci i młodzież - mile widziani

Tymczasem są lepsze, całkowicie bezpieczne i legalne sposoby na pozbycie się odpadów. Nawet większe ich ilości można po prostu zostawić w przeznaczonych do tego wiatach śmietnikowych. Tzw. gabaryty, odpady niebezpieczne, elektrośmieci, czy gruz można za darmo oddać do Zakładu Utylizacyjnego. Odpady niebezpieczne można też przekazać pracownikom ZU w ramach cyklicznej, objazdowej zbiórki odpadów.

- Wyrzucanie odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych nie ma najmniejszego sensu. Każdy mieszkaniec Gdańska i tak płaci za ich zagospodarowanie w ramach tzw. opłaty śmieciowej, niezależnie od tego, ile śmieci wyprodukuje. Dzikie wysypiska szkodą środowisku, psują krajobraz, a ich likwidacja kosztuje – mówi Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska.

Zakład Utylizacyjny, Rady Dzielnic Jasień, Ujeścisko-Łostowice i Chełm oraz jednostki miejskie odpowiedzialne za gospodarkę odpadami zapraszają mieszkańców do wspólnego sprzątania ogólnodostępnych terenów rekreacyjnych i udziału w piknikach sąsiedzkich. 22 kwietnia odbędzie się druga już edycja akcji „Wielkie Sprzątanie Gdańska-Południa”.

Poza organizatorami w „Wielkim Sprzątaniu Gdańska-Południa” wezmą również udział pracownicy Urzędu Miasta, GZDiZ, Straży Miejskiej, Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, a także szkoły i spółdzielnie mieszkaniowe. Honorowy patronat nad Wielkim Sprzątaniem Gdańska-Południa objął Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Harmonogram akcji:

  • 10:00 – Zbiórka uczestników w każdym z punktów (pobieranie worków, rękawic, mapek)
  • 10:00 – Początek wspólnych nasadzeń kwiatów, krzewów i drzew
  • 10:30 – Początek wspólnego sprzątania w terenie
  • 13:00 – Powrót do miejsca zbiórek: wspólne zdjęcie wszystkich uczestników, losowanie nagród, piknik, eko gry i zabawy dla dzieci
  • 15:00 – Zakończenie