PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

"Zaakceptuj albo odrzuć". Zaproszenie na spektakl inny niż wszystkie

"Zaakceptuj albo odrzuć". Zaproszenie na spektakl inny niż wszystkie
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

maski


Stowarzyszenie „Wspólnota Serc” oraz aktorzy grupy teatralnej „Znikąd” zapraszają w poniedziałek  5 maja na godz. 1730 na przedstawienie teatralne „Zaakceptuj albo odrzuć”. Spektakl odbędzie się  w Zespole Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Gdańsku, ul. E. Hoene 6.

„Zaakceptuj albo odrzuć” to około 30 minutowy spektakl przedstawiający problemy, na które codziennie natrafiają osoby z niepełnosprawności intelektualną, psychiczną oraz fizyczną wynikające z braku zrozumienia wśród pełnosprawnych ludzi. Poprzez sztukę sceniczną chcemy pokazać społeczeństwu, że wśród nas żyją osoby, które potrzebują akceptacji, zrozumienia, pomocy ze strony innych – mówi Maria Popowicz, Prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Serc".   

„Zaakceptuj albo odrzuć”  to spetakl inny od wszystkich, poruszający ważne aspekty funkcjonowania w społeczeństwie wartości takich jak miłość czy przyjaźń. Jego akcja rozgrywa się  w nienazwanym, bliżej nieokreślonym miejscu. Można zatem przyporządkować go do codziennych sytuacji, z którymi spotykamy się na ulicy, w parku, w szkole, w aptece, czy w naszych domach. Aktorami są osoby niepełnosprawne, które odgrywając role inspirują się własnymi przeżyciami, uczuciami i emocjami. Główni bohaterowie zakochują się w sobie jednak, ze względu na niepełnosprawność, ich miłość jest poddawana ciągłym próbom. Przysłowiowe kłody rzucają im pod nogi ci, którzy powinni rozumieć i akceptować odmienność – ludzie pełnosprawni.

Grupa teatralna „Znikąd” powstała w 2012 roku. Obecnie tworzy ją 15 osób z różną niepełnosprawnością. Opiekunem aktorów jest Jarosław Rebeliński – aktor, reżyser, instruktor ds. teatru.

Wstęp wolny.

Szczegółowych informacji na temat spektaklu udziela Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Serc”, Maria Popowicz tel. +48 503 009 218.

W imieniu organizatorów zapraszamy na spektakl.

 

Monika Grochulska