PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Weź udział w konkursie fotograficznym im. Maćka Kosycarza

Weź udział w konkursie fotograficznym im. Maćka Kosycarza
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Fundacja Rozwoju Integracji Społecznej AKCES oraz Kosycarz Foto Press KFP i Galeria Bałtycka zapraszają do wzięcia udziału w VI edycji konkursu fotograficznego: OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE FOT.ON 2020 im. Maćka Kosycarza.

Konkurs skierowany jest do osób z niepełnosprawnością intelektualną, które wykonują amatorsko zdjęcia związane z własnym życiem codziennym i rodzinnym, zainteresowaniami i aktywnościami. Kierujemy go również do pracowników i wolontariuszy podmiotów (placówek, organizacji) działających na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną, którzy fotografują osoby niepełnosprawne w czasie podejmowanych przez podmioty różnorodnych działań (zajęcia terapeutyczne, spotkania okolicznościowe, wyjazdy itp.). W tegorocznej edycji prace oceniane będą już po raz trzeci w podkategorii: TEATR I SZTUKA.

Przewodnią myślą konkursu jest ukazanie osób z niepełnosprawnością intelektualną jako kreatywnych autorów (w przypadku zdjęć wykonywanych przez nich samych) oraz jako pełnoprawnych i wartościowych członków otwartej społeczności, w pełni uczestniczących w jej życiu. Celem tej edycji jest również promocja działalności placówek wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, odnalezienie osób utalentowanych w dziedzinie fotografii, jak też ukazanie możliwości oddziaływania terapeutycznego, jakie stwarza obcowanie z fotografią. W dotychczasowych edycjach biennale wzięło udział prawie 400 osób, które nadesłały w sumie ponad 4200 zdjęć.  

Po wyłonieniu przez profesjonalne jury laureatów konkursu, w pierwszym kwartale roku 2021 w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 141 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród, połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej. Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody.

Ze względu na tegoroczną trudną sytuację epidemiologiczną przesunięte zostały terminy związane z naszym konkursem! O nadsyłanie prac i kart zgłoszeniowych prosimy więc do 31 grudnia br., wyłącznie drogą elektroniczną na adres:

FOT.ON@WP.PL

Prosimy o dokładne zapoznanie się z REGULAMINEM KONKURSU, dostępny pod linkiem:

http://facebook.com/biennalefot.ON

 

Info. organizatorów