PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Październik miesiącem użytkowników Komunikacji Alternatywnej i Wspomagającej

Październik miesiącem użytkowników Komunikacji Alternatywnej i Wspomagającej
Październik miesiącem użytkowników Komunikacji Alternatywnej i Wspomagającej
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
komunikacja logo

Po raz kolejny chcemy wspólnie świętować obchody Międzynarodowego Miesiąca Komunikacji Alternatywnej i Wspomagającej w naszym mieście.
Celem spotkań i imprez jest przybliżenie różnych sposobów porozumiewania się użytkowników AAC. Pragniemy pokazać, że niemówiące dzieci porozumiewają się poprzez symbole PCS, gesty, urządzenia wspomagające mowę, taniec, pantominę, że mogą uczestniczyć w wspólnych zabawach, koncertach, przedstawieniach.
Głównym inicjatorem i organizatorem obchodów jest Przedszkole nr 77 dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Gdańsku.
Już 29 września zapraszamy rodziców na szkolenie dotyczące pracy z dzieckiem niemówiącym.
W październiku organizujemy cykl spotkań z książką propagując technikę ?czytania uczestniczącego?. Na terenie placówki zostanie otwarta mała biblioteka dla użytkowników AAC.
13 października odbędzie się spotkanie warsztatowe dla nauczycieli z Trójmiasta, pracujących nad rozwojem porozumiewania się.

Uwieńczeniem obchodów będzie II Przegląd Małych Form Teatralnych Dzieci Niemówiących. Odbędzie się on w Gdańskim Archipelagu Kultury Winda w dniu 25 października o godz. 10.

Impreza miała swoją premierę w roku ubiegłym i pokazała wszystkim, że w teatrze nie ma barier w porozumiewaniu się. Do współpracy zaprosiliśmy placówki z całego Trójmiasta.
Przegląd po raz kolejny swoim honorowym patronatem objęła znana pisarka pani Wanda Chotomska.
Świętujemy wspólnie z innymi ośrodkami w całym kraju.
Zapraszamy do współpracy wszystkich, chcących pomóc osobom niepełnosprawnym pokonywać bariery komunikacyjne i osiągnąć niezależność w codziennym życiu. Wszystkich, którzy chcą mieć swój wkład w rozwój komunikacji pozawerbalnej w naszym regionie.
Obchody święta użytkowników komunikacji alternatywnej i wspomagającej objął honorowym patronatem Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Szczegółowe informacje na stronach:
www.przedszkole77org.pl
www.aac.org.pl