PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Festiwal "Świat Mało Znany"

Festiwal "Świat Mało Znany"
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

„Świat Mało Znany” to impreza artystyczna realizowana przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku od 21 lat. Adresatami Festiwalu są twórcy i artyści z niepełnosprawnością intelektualną nie tylko z Gdańska, kraju ale i całej Europy. Ideą Festiwalu jest promowanie pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych intelektualnie, a także ich potencjału i osiągnięć artystycznych.
Kilkudniowa praca warsztatowa to okazja do integracji, wspólnego zrozumienia i poznania świata osób niepełnosprawnych. To również niepowtarzalna okazja do współdziałania ze środowiskiem lokalnym.

Organizatorem Festiwalu jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku. Partnerami wydarzenia są: Europejskie Centrum Solidarności, Klub WINDA, Klub Żak.

Podczas tegorocznego Festiwalu zaplanowano 6 warsztatów skierowanych do osób z niepełnosprawnością intelektualną prowadzonych przez zawodowców. Warstaty teatralne poprowadzi Jarosław Rebeliński, taneczne Karina Kocieniewska i Agata Gregorkiewicz, muralu Maciej Salamon, fotograficzne Krzysztof Mystkowski, muzyczne Tomasz Antonowicz i Jarek Marciszewski, natomiast warsztaty z recyklingu prowadzić będzie Monika Szabla i Kinga Barcz Piekut. W ramach Festiwalu zaplanowano również przegląd teatralny grupy Im Plus w klubie Żak, koncerty w Teatrze Leśnym, wernisaż i koncert w Europejskim Centrum Solidarności. Na zakończenie Festiwalu ulicą Długą przejdzie parada.

PROGRAM

3-27 czerwca 2015

Warsztaty teatralne, muralu, taneczne, muzyczne, fotograficzne i recyklingu.

23 czerwca 2015

Klub Żak
Przegląd Teatralny grupy Im Plus.
16.00 – Teatr Mimoto
17.00 – Teatr Ubogi Relacji
17:40 – Teatr Biuro Rzeczy Osobistych
18:30 – Teatr Kasablanka
19:00 – Teatrazem Remont Pomp

26 czerwca 2015

Teatr Leśny
Celem koncertów będzie prezentacja muzyki rockowej, folkowej, awangardowej i poszukującej w której podziały i ograniczenia nie maja większego znaczenia.
17.00 – rozpoczęcie
17.15 – koncert kończący międzynarodowe warsztaty „eXproviSing” z uczestnictwem grup ze Szkocji, Niemiec i Polski.
18.00 – Koncert zespołu Na Górze
19.30 – Remont Pomp Ircha Clarinet Quartet Trzaska, Szamburski, Zimpel , Górczyński
21.00 – Alte Zachen

27 czerwca 2015

Europejskie Centrum Solidarności
17:30 Wernisaż wystawy 20 lat istnienia Galerii „Świętojańskiej”.
18:00 Koncert Inaugurujący 20 lecie Orkiestry Vita Activa pod dyrekcją Mirosławy Lipińskiej.

28 czerwca 2015

Złota Brama, ul. Długa
12:00 Parada – happening, przemarsz uczestników warsztatów w artystycznym korowodzie, przy muzyce bębnów ulicą Długą w kierunku Długiego Targu, zakończony happeningiem przygotowanym przez uczestników warsztatów i profesjonalnych artystów.Więcej informacji na stronie: http://psouu.gda.pl/