PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Poznaj Stypendystów Fahrenheita!

Poznaj Stypendystów Fahrenheita!
Witajcie na naszym blogu! Jesteśmy Stypendystami Prezydenta Miasta Gdańska (im. Gabriela Fahrenheita) i będziemy publikować tutaj wszystko to, czego będziecie chcieli się dowiedzieć o studiach za granicą. Zanim to jednak nastąpi, chcemy żebyście nas trochę poznali...
Adam Małagowski
Adam Małagowski

Student inżynierii lotniczej na Imperial College London. Oprócz samolotów zajmuje się też konstrukcją i projektowaniem rakiet oraz zagadnieniami związanymi ze stacjami kosmicznymi. Jeden rok swojej nauki spędził w Singapurze, gdzie odkrył, że wakacyjna pogoda przez cały rok wcale nie jest taka fajna, jak się wydaje.

adam.malagowski15@imperial.ac.uk

Egielman_Daniel
Egielman_Daniel
Daniel Egielman

Student gitary klasycznej na Universität Mozarteum w Salzburgu, absolwent OSM I i II st. w Gdańsku (rocznik 2013). Jego pozamuzycznymi pasjami są kolarstwo szosowe, bieganie, fotografia uliczna, gotowanie i kino.

d.egielman@gmail.com

Strugała Malwina
Strugała Malwina
Strugała Malwina
Malwina Strugała

Studentka czwartego roku matematyki aktuarialnej na Heriot-Watt University w Edynburgu, absolwentka II LO w Gdańsku (rocznik 2015). W wolnym czasie (którego nie ma zbyt wiele) lubi pływać i czytać książki.

mss5@hw.ac.uk

Joanna Wolska
Joanna Wolska

Studentka medycyny na University of Edinburgh. Szczególnie interesuje ją chirurgia rekonstrukcyjna, a w tym roku zaangażowała się w pracę nad utworzeniem nowego stowarzyszenia Edinburgh University Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery Society. Lubi dalekie podróże i fotografię. W wolnym czasie gra w squasha ze znajomymi i chodzi na długie spacery po pięknym Edynburgu.

asia.w96.aw@gmail.com

Zuzanna Wężyk
Zuzanna Wężyk

Absolwentka Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu na kierunku gitara klasyczna.

Studentka kompozycji filmowej na Kingston University w Londynie.

Aktualnie pracuje nad tworzeniem jak największej ilości piosenek i kompozycji, by pokazać je światu. Jej punktem realizacji artystycznej to również połączenie muzyki i formy wideo jako integralną część.

Rozwieje Wasze wątpliwości na temat studiów muzycznych w Austrii, Anglii i łączenia wielu pasji.

zuzia.wezyk@gmail.com

Stankiewicz Julia
Stankiewicz Julia
Stankiewicz Julia
Julia Stankiewicz

Studiuje inżynierię lotniczą na University of Manchester. Najbardziej interesuje ją nauka o rakietach kosmicznych i pasażerskich samolotach ponaddźwiękowych. Jej pasje to windsurfing, gra na pianinie i czytanie książek. W wolnym czasie uczy się języków obcych i chodzi na zajęcia z baletu (poziom 0.0 jakby ktoś się pytał ;) ).

julia.stankiewicz@student.manchester.ac.uk

Justyna Frankowska
Justyna Frankowska

Absolwentka Topolówki, studentka III roku prawa z prawem europejskim na Uniwersytecie Oksfordzkim. W tym roku na wymianie Erasmus na najstarszym uniwersytecie w Holandii: Lejdzie. W wolnym czasie lubi czytać książki, zwłaszcza fantastykę. Od czasu do czasu zajmuje się też pisaniem: jak na razie opublikowała dwa krótkie opowiadania „Doth” oraz „The Monster in My Cellar” w dorocznej antologii kolegium Teddy Hall.

justynafrankowska@onet.pl

Tadeusz Janik
Tadeusz Janik

Absolwent XX LO w Gdańsku (2016), student informatyki i matematyki na University of Edinburgh, obecnie na wymianie na University of Hong Kong. Interesuje się nauką, technologią, sportem oraz językami obcymi, w wolnych chwilach gra w snookera.

t.janik@sms.ed.ac.uk

Egielman Natalia
Egielman Natalia
Egielman Natalia
Natalia Egielman

Studentka trzeciego roku Universität Mozarteum w Salzburgu (Austria) na kierunku flet poprzeczny w klasie Profesora Michaela Martina Koflera. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku (rocznik 2016).

Poza muzyką kocha wędrówki górskie, czytanie książek i fotografię.

natalia.egielman@gmail.com

Krajnik Daniel
Krajnik Daniel
Krajnik Daniel
Daniel Krajnik

Student piątego roku architektury na uniwersytecie UCL w Londynie. Współzałożyciel programu Mentorship w wolnym czasie przyjeżdża do Gdańska na spotkania z uczniami szkół rysunkowych i ogólnokształcących. Marzy o tym, że w przyszłości budynki będą ze sobą rozmawiać.

Magdalena Kalinowska

Magdalena Kalinowska

Studentka neuroscience na Uniwersytecie Edynburskim. Miłośniczka tańca. Już od trzeciego roku życia trenowała balet m.in. w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku, Pałacu Młodzieży w Gdańsku i Champaign-Urbana Ballet, USA. Aktualnie jest członkinią baletowej grupy konkursowej „EUMDS Advanced Ballet Team” na swojej uczelni. Poza nauką i tańcem, w wolnym czasie uwielbia podróżować, spędzać czas z przyjaciółmi i jeść drożdżówki (najchętniej okrągłe z serem).

kalinowska.madzia@gmail.com

Wioletta Borkowska

Wioletta Borkowska

Absolwentka Topolówki, a obecnie studentka medycyny na University of Edinburgh. Interesuje się chirurgią ogólną i neurochirurgią. Uwielbia zajęcia w prosektorium, stare rockowe piosenki i podróże. W wolnych chwilach pisze do szuflady, je nutellę i poluje na pralki w akademiku (wszystkie są zawsze zajęte!). 

wilu.borkowska@gmail.com

Jakub Lewandowski

Jakub Lewandowski

Student nauk o środowisku na Uniwersytetcie Anglii Wschodniej. Pasjonuje się meteorologią i technologią z nią związaną. Naukę łączy z grą na skrzypcach i działalnością harcerską. W wolnych chwilach robi zdjęcia.

j.lewandowski@uea.ac.uk

Karol Roman

Karol Roman

Karol jest absolwentem „gdyńskiej trójki” a od tego roku studiuje inżynierię lotniczą i kosmiczną na uniwersytecie technicznym w Delft. Pasjonuje go nauka języków obcych (jest pochłonięty nauką języka niderlandzkiego) oraz sport, w ramach którego postanowił zamienić żeglarstwo na wioślarstwo w barwach uniwersytetu. W swoim blogu będzie chciał opowiedzieć czytelnikom zalety oraz wady studiowania i mieszkania w holenderskiej prowincji. 

karol.roman5@gmail.com
Gosia Wendt

Gosia Wendt

Absolwentka V LO w Gdańsku, studiuje film-making na Aberystwyth University w Walii. Pomijając oczywistą pasję do filmów w wolnych chwilach lubi długie spacery, czytać książki i poznawać nowych ludzi.

maw99@aber.ac.uk

Dagna Wójciak

Dagna Wójciak

Studentka pierwszego roku inżynierii mechanicznej i elektrycznej na University of Edinburgh. Jej pasje to taniec, fotografia i bieganie. Kiedy tylko może podróżuje i chodzi po górach.

dagnawojciak@gmail.com