I Zjazd Stypendystów im. Daniela Gabriela Fahrenheita już w grudniu
PORTAL MIASTA GDAŃSKA

I Zjazd Stypendystów im. Daniela Gabriela Fahrenheita już w grudniu

I Zjazd Stypendystów im. Daniela Gabriela Fahrenheita już w grudniu
Z inicjatywy Gdańskiego Stowarzyszenia Stypendystów im. Fahrenheita w tym roku odbędzie się pierwszy Zjazd Stypendystów im. Fahrenheita. Organizatorzy zapraszają do wzięcia w nim udziału wszystkie koleżanki i kolegów, którzy brali udział w projekcie przez wszystkie lata.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
ilustracja_03


Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 28-go grudnia 2019 w Patio ASP w Gdańsku. Wśród zaproszonych gości są m.in. tegoroczni Stypendyści, Absolwenci Stypendium Fahrenheita, a także Członkowie Kapituły Stypendialnej, przedstawiciele Urzędu Miasta, rektorzy gdańskich uczelni oraz Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Stypendium im. G. D. Fahrenheita przyznawane jest od 2005 roku najzdolniejszym gdańskim licealistom, którzy rozpoczynają lub kontynuują studia licencjackie lub magisterskie za granicą. Społeczność Stypendystów liczy już ponad sto osób. Są to młodzi ludzie, którzy ukończyli rozmaite kierunki studiów, od nauk ścisłych po muzykę i sztukę m.in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Holandii, Niemczech i Austrii.

Wrzesień 2018. Stypendyści Fahrenheita w roku akademickim 2018/2019 z Pawłem Adamowiczem.
Wrzesień 2018. Stypendyści Fahrenheita w roku akademickim 2018/2019 z Pawłem Adamowiczem.
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Stypendium to 15 lat wspierania młodych gdańszczan, którzy podejmują studia zagraniczne. Ten zjazd to możliwość spotkania w mieście, skąd Stypendyści wyruszyli w swoją drogę. Poznać siebie nawzajem, podzielić się doświadczeniem i spojrzeć na program stypendialny w szerszej perspektywie - te idee przyświecają organizacji I Zjazdu Stypendystów Fahrenheita. Jest to jedyne tego typu Stypendium przyznawane przez gminę w Polsce. Jego pomysłodawcą był Prezydent Paweł Adamowicz.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Miasto Gdańsk.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają do kontaktu osoby zainteresowane uczestnictwem w zjeździe pod adresem mailowym: gssf@gmail.com


Autorzy: Aleksandra Zakidalska i Adam Małagowski