Poznaj Stypendystów Fahrenheita!

Witajcie na naszym blogu! Jesteśmy Stypendystami Prezydenta Miasta Gdańska (im. Gabriela Fahrenheita) i będziemy publikować tutaj wszystko to, czego będziecie chcieli się dowiedzieć o studiach za granicą. Zanim to jednak nastąpi, chcemy żebyście nas trochę poznali...

A
A
Ostatnia aktualizacja: 26 czerwca 2017 r.
Małagowski Adam
Małagowski Adam
Fot. Małagowski Adam
Adam Małagowski

Student inżynierii lotniczej na Imperial College London. W wolnych chwilach wspiera młodych uczniów w projektowaniu ich własnych stacji kosmicznych, sam buduje małe rakiety odrzutowe bądź podgląda lądujące samoloty z górki spotterskiej w Gdańsku-Rębiechowie. adam.malagowski15@imperial.ac.uk

Egielman_Daniel
Egielman_Daniel
Fot.
Daniel Egielman

Student czwartego roku gitary klasycznej na Universität Mozarteum w Salzburgu, absolwent OSM I i II st. w Gdańsku (rocznik 2013). Jego pozamuzycznymi pasjami są bieganie, fotografia uliczna, gotowanie i kino.

d.egielman@gmail.com

Łapińska Patrycja
Łapińska Patrycja
Fot. Łapińska Patrycja
Patrycja Łapińska

Cześć! Hola! Absolwentka XV LO im. Zjednoczonej Europy w Gdańsku i aktualna studentka trzeciego roku na kierunku Translatoryka i Interpretacja na Uniwersytecie Pompeu Fabra w Barcelonie. Jej pasja to przede wszystkim języki, jest to coś w czym świetnie się odnajduje! Język to nie tylko czysta gramatyka, ale również historia, kultura i zwyczaje danego kraju, dlatego lubi też podróżować i próbować nowych doświadczeń w nowych miejscach na Ziemi.

patrycja-lapinska@wp.pl

Strugała Malwina
Strugała Malwina
Fot. Strugała Malwina
Malwina Strugała

Studentka drugiego roku matematyki aktuarialnej na Heriot-Watt University w Edynburgu, absolwentka II LO w Gdańsku (rocznik 2015). W wolnym czasie (którego nie ma zbyt wiele) lubi pływać i czytać książki.

mss5@hw.ac.uk

Wolska Joanna
Wolska Joanna
Fot. Wolska Joanna
Joanna Wolska

Studentka medycyny na University of Edinburgh. Szczególnie interesuje ją chirurgia rekonstrukcyjna i gastroenterologiczna. Lubi podróże i fotografię, a w wolnym czasie gra w Netball jako członek drużyny Edinburgh University Medics’ Netball Club.

asia.w96.aw@gmail.com

Wężyk Zuzanna
Wężyk Zuzanna
Fot. Wężyk Zuzanna
Zuzanna Wężyk

Studentka na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu, na kierunku gitara klasyczna. 

Gdańszczanka w Salzburgu.
Znad morza wywiało ją w góry.
Muzyka i artyzm nie jest jej obcy.
Gra, śpiewa, tańczy, pisze, nagrywa.
Rozwieje Wasze wątpliwości na temat studiów muzycznych w Austrii i łączenia wielu pasji.

zuzia.wezyk@gmail.com

Stankiewicz Julia
Stankiewicz Julia
Fot. Stankiewicz Julia
Julia Stankiewicz

Studiuje inżynierię lotniczą na University of Manchester. Najbardziej interesuje ją nauka o rakietach kosmicznych i pasażerskich samolotach ponaddźwiękowych. Jej pasje to windsurfing, gra na pianinie i czytanie książek. W wolnym czasie uczy się języków obcych i chodzi na zajęcia z gimnastyki artystycznej (poziom 0.00 jakby ktoś się pytał ;)).

julia.stankiewicz@student.manchester.ac.uk

Frankowska Justyna
Frankowska Justyna
Fot. Frankowska Justyna
Justyna Frankowska

Studiuje prawo na Uniwersytecie Oksfordzkim. Właśnie zaczęła swój pierwszy rok nauki, także wszystko jeszcze przed nią. Lubi prowadzić ciekawe dyskusje na różne tematy, oglądać filmy i czytać książki, zwłaszcza fantastykę.

justynafrankowska@onet.pl

Rześniowiecka Agnieszka
Rześniowiecka Agnieszka
Fot. Rześniowiecka Agnieszka
Agnieszka Rześniowiecka

Tego lata ukończyła licencjat z psychologii na University of Birmingham, w październiku rozpoczęła dwunastomiesięczną przygodę z Human-Computer Interaction (kierunkiem łączącym design, informatykę i psychologię) na University College London. W wolnym czasie robi zdjęcia, kręci krótkie filmy i je tosty.

agnieszka.rzesniowiecka.16@ucl.ac.uk

Janik Tadeusz
Janik Tadeusz
Fot. Janik Tadeusz
Tadeusz Janik

Studiuje informatykę i matematykę na University of Edinburgh (pierwszy rok), jest absolwentem XX LO. Poza wymienionymi dyscyplinami jego zainteresowania to astronomia/astrofizyka, muzyka i sport, w wolnych chwilach gra w koszykówkę albo pływa.

t.janik@sms.ed.ac.uk

Egielman Natalia
Egielman Natalia
Fot. Egielman Natalia
Natalia Egielman

Studentka pierwszego roku Universität Mozarteum w Salzburgu (Austria) na kierunku flet poprzeczny w klasie Profesora Michaela Martina Koflera. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku (rocznik 2016).

Poza muzyką kocha wędrówki górskie, czytanie książek i fotografię.

natalia.egielman@gmail.com

Krajnik Daniel
Krajnik Daniel
Fot. Krajnik Daniel
Daniel Krajnik

Student czwartego roku architektury w Cardiff University | WSA . Współzałożyciel programu Mentorship w wolnym czasie przyjeżdża do Gdańska na spotkania z uczniami szkół rysunkowych, artystycznych i ogólnokształcących. Marzy o tym, że w przyszłości budynki będą ze sobą rozmawiać.

Katarzyna Szymańska
Katarzyna Szymańska
Fot. Katarzyna Szymańska

Katarzyna Szymańska
Studentka trzeciego roku Finansów i Rachunkowości na London School of Economics and Political Science. Profesjonalnie zainteresowana ekonomią, finansami i zarządzaniem ryzykiem. Prywatnie amatorska siatkarka, fanka kina i geografii fizycznej. 

kszymanska.gda@gmail.com