Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Chełm. Na ul. Zaroślak wrócił ruch samochodowy i autobusowy

To świetna wiadomość przede wszystkim dla mieszkańców dzielnicy Chełm: biegnąca wzdłuż Kanału Raduni ul. Zaroślak jest jedną z dwóch najważniejszych dróg dojazdowych do Śródmieścia. Z powodu robót budowlanych była zamknięta od połowy lipca - teraz wraca na nią ruch samochodowy.

A
A
Ulica Zaroślak jest już udostępniona dla kierowców
Ulica Zaroślak jest już udostępniona dla kierowców
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.plWyremontowany fragment ul. Zaroślak udostępniony jest dla samochodów zaplanowano od piątku, 23 listopada od godz. 13.00. Ruch odbywa bez przeszkód, ale ekipy budowlane przypominają, że w rejonie ulicy nadal prowadzone są prace - dlatego kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności.

Autobusy miejskie wrócą na ul. Zaroślak od rana, w sobotę 24 listopada - te same popularne linie, które jeździły tędy wcześniej: 108 i 111. W nocy z soboty na niedzielę wróci też linia nocna N4 - przez Zaroślak i Stary Chełm.

To jednocześnie oznacza zawieszenie funkcjonowania autobusowej linii 918, która w czasie remontu Zaroślaka - gdy nie kursowały autobusy 108 i 111 - woziła pasażerów na Chełmie do miejsca, gdzie mogli się przesiąść na tramwaj.

Przebudowa ul. Zaroślak jest częścią budowy nowego wiaduktu Biskupia Górka.


WIĘCEJ O CAŁEJ INWESTYCJI - TUTAJ


Zaroślak będzie w dalszym ciągu placem budowy. Realizację docelowego układu drogowego Zaroślaka - w tym wykonanie ostatniej warstwy nawierzchni oraz budowę mostku nad Kanałem Raduni - zaplanowano na wiosnę 2019 roku.

***