PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

PROMOWANIE PROJEKTÓW

A
A

JAK WYPROMOWAĆ SWÓJ PROJEKT?

Gratulujemy Wszystkim Wnioskodawcom!

Twój projekt znalazł się wśród 357 projektów, które zakwalifikowały się do głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego 2021 w Gdańsku. Od teraz możesz już zacząć promować go wśród mieszkańców i mieszkanek.

Im więcej osób dowie się o Twoim pomyśle, tym większa szansa na wygraną. 

Sukces Twojego projektu zależy przede wszystkim od Ciebie i Twojego zaangażowania!

Wszystkie zgłoszone do BO projekty wraz z otrzymaną numeracją znajdziesz w zakładce GŁOSOWANIE/NUMERY PROJEKTÓW, aby każdy zainteresowany mógł się z nimi zapoznać.

Gdzie i w jaki sposób zachęcać do oddawania głosów?

Możesz zachęcić mieszkańców Gdańska do głosowania na różne sposoby. Decyzja o sposobie promowania należy do Ciebie.

1) dystrybucja plakatów i ulotek (rozklejaj plakaty i rozkładaj ulotki tylko po otrzymaniu zgody od właściciela terenu/powierzchni!)

2) media społecznościowe

Wykorzystaj moc mediów społecznościowych. Promuj swój pomysł na Facebooku , Instagramie, Twitterze itp. Masz do dyspozycji mnóstwo darmowych narzędzi: stronę, wydarzenie, stories, relację na żywo, grupę dyskusyjną. To idealne narzędzia, żeby rozmawiać o Twoim pomyśle z mieszkańcami.

3) lokalne media

Zainteresuj swoim pomysłem lokalną gazetą dzielnicową, portal internetowy czy radio i zaproponuj, że opowiesz im o projekcie lub napiszesz artykuł.

Jak zdobyć materiały? 

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, przygotowaliśmy dla Państwa materiały w formie elektronicznej: plakaty, ulotki, banery itp. dostępne na naszej stronie www.gdansk.pl/budzet-obywatelski w zakładce „Formularze, materiały do pobrania”. Serdecznie zachęcamy do korzystania z tej formy promocji. 

Jeżeli zachodzi potrzeba otrzymania plakatu lub ulotek wydrukowanych, istnieje taka możliwość na indywidualne, wcześniejsze zgłoszenie mailowe lub telefoniczne.

Kontakt:

Biuro Prezydenta - Referat Partycypacji Społecznej i Rad Dzielnic

tel.: 58 323-65-97, 58 323-66-51, 58 323-66-37, 58 323-63-37

e-mai: budzetobywatelski@gdansk.gda.pl