***
Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Seniorze bądź ostrożny w ruchu drogowym. Spotkanie z policjantami we wtorek

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zapraszają seniorów na otwarte spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poradzą także, jak się zachować gdy do drzwi zapuka oszust.

A
A
Zdjęcie ilustracyjne. Inauguracja Akademii Seniora Swiss Med w Gdańsku w sezonie 2017/18
Zdjęcie ilustracyjne. Inauguracja Akademii Seniora Swiss Med w Gdańsku w sezonie 2017/18
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym osób w wieku 60 plus odbędzie się we wtorek, 2 października o godz. 11.00, w Centrum Aktywności i Wsparcia Osób Starszych MOPR przy ulicy Sterniczej 2 w Brzeźnie.

Wydarzenie będzie miało formę otwartej debaty edukacyjnej. Specjaliści od ruchu drogowego z gdańskiej policji opowiedzą m.in. o zasadach obowiązujących pieszych na ulicach. Jak bezpiecznie poruszać się po chodnikach i przejściach, jakich sytuacji unikać, by nie stać się ofiarą kolizji czy wypadku? Jakie zasady obowiązują rowerzystów?

Funkcjonariusze KMP w Gdańsku podpowiedzą także jak się zachować, gdy do drzwi osoby starszej zapuka naciągacz.

W programie debaty/spotkania m.in. pokazy krótkich, tematycznych filmów edukacyjnych i slajdów, konkursy z wiedzy o ruchu drogowym z nagrodami oraz akcja odblaskowa – każdy uczestnik wydarzenie otrzyma przydatny na drodze gadżet. Będzie także czas na wspólną dyskusję oraz słodki poczęstunek.

Na spotkanie zaproszono już m.in. seniorów z dziennych ośrodków wsparcia w Gdańsku, ale jest ono otwarte dla wszystkich chętnych seniorów i seniorek z Gdańska. Jak obiecują organizatorzy - będzie to ciekawie spędzony czas.

 Wtorkowe spotkanie w ramach wspólnej akcji pt. „Seniorze bądź ostrożny – także w ruchu drogowym!” organizują: Komenda Miejska Policji w Gdańsku oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

***