Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zwycięzca II edycji Startup Contest ujawniony!

W ubiegły piątek, 24 maja, finałowe startupy stanęły do rywalizacji o zainteresowanie inwestorów i nagrody dodatkowe. Uczestnicy konkursu spotkali się z licznym gronem mentorów, którzy doradzali początkującym przedsiębiorcom, a następnie wybrali finałową siódemkę.

A
A

W ubiegły piątek, 24 maja, finałowe startupy stanęły do rywalizacji o zainteresowanie inwestorów i nagrody dodatkowe. Uczestnicy konkursu spotkali się z licznym gronem mentorów, którzy doradzali początkującym przedsiębiorcom, a następnie wybrali finałową siódemkę. W piątkowe popołudnie każdy z nich otrzymał 5 minut na prezentację swojego biznesu i odpowiedzi na pytania Jurorów. Wygrali twórcy portalu Pitu Pitu (www.pitupitu.info). Między innymi „za najbardziej sexy pomysł”, jak argumentowano. Zwycięzcy mają szansę na otrzymanie wsparcia inwestora – otrzymali też nagrody rzeczowe, warsztaty. Jak wiemy z kuluarowych rozmów, jurorzy określali poziom konkursu jako wysoki sugerując, iż na wsparcie inwestorskie zasługuje kilka konceptów.

Oto, jak uczestnicy oceniali STARTUP CONTEST: „To super konkurs, bo dodaje odwagi ludziom takim, jak my, początkującym przedsiębiorcom. My dopiero uczymy się myśleć biznesowo. Poznaliśmy ludzi, których w naszym codziennym świecie nie mielibyśmy szansy poznać, a dzięki takim imprezom poznajemy ich i dostajemy realną pomoc, bo wiadomo: ludzie znają ludzi, ktoś komuś coś podszepnie, pozna z kimś ważnym – i to działa. To widać.”

Pierwsze miejsce otrzymał portal Pitu Pitu, który podpowiada imprezowiczom, dokąd i kiedy warto wyjść oraz jak poruszać się po Trójmieście; pomaga też lokalom rozrywkowym w efektywnej i mierzalnej promocji miejsc, wydarzeń oraz ofert specjalnych. Drugie miejsce zajęli twórcy M-tronics, startupa, którego celem jest zwiększenie efektywności systemów oświetleniowych zasilanych z odnawialnych źródeł energii (efektywne zarządzanie energią i zdalna kontrola przez internet).

O STARTUP CONTEST:
Była to już druga edycja STARTUP CONTEST. Do gdańskiego Startera wpłynęło wiele zgłoszeń startupów, czyli firm w fazie rozwoju. Termin zgłoszeń upłynął 7 maja. Głównym celem konkursu było połączenie początkujących przedsiębiorców z inwestorami, a także umożliwienie im przetestowania swoich pomysłów biznesowych z doświadczonymi przedsiębiorcami. Cele te zostaną zachowane również podczas kolejnych edycji.

Jurorzy konkursu: http://sc.inkubatorstarter.pl/jury/
Mentorzy konkursu: http://sc.inkubatorstarter.pl/mentorzy/

Strona internetowa STARTUP CONTEST (dodatkowe informacje o finalistach i zwycięzcach, fotorelacja): sc.inkubatorstarter.pl
NAGRODY UFUNDOWALI: brand24.pl / erandi.pl / personal-pr.pl / fastpr.pl / helion.pl / thinkmedia.pl / lexcare /  gpw media / startup magazine

log1
log1
x
log2
log2
x

Projekt realizowany w ramach Programu dla Europy Środkowej i współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

www.inkubatorstarter.pl