Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Znamy już tegoroczne ?Firmy z przyszłością?

20 listopada w Teatrze Wybrzeże odbyła się organizowana pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska gala finałowa pomorskiego konkursu ?Firma z Przyszłością".

A
A

20 listopada w Teatrze Wybrzeże odbyła się organizowana pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska gala finałowa pomorskiego konkursu ?Firma z Przyszłością".

W kolejnej edycji organizowanego przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Gdańsku już od 2007 roku konkursu, udział wzięło wiele firmy produkcyjnych, usługowych i handlowych.

Konkurs ?Firma z przyszłością" promuje firmy sektora MSP, które mogą wykazać się znacznymi osiągnięciami w obszarach swojej działalności oraz szczególnym zainteresowaniem nowymi technologiami i innowacjami służącymi podniesieniu ich rynkowej pozycji i konkurencyjności.

Główne nagrody w tegorocznym konkursie zdobyły:

  • Piąta Klepka z Gdańska,
  • Przedsiębiorstwo Instalacyjno Budowlane Suchocki z Chwaszczyna,
  • Euro-went sp. z o.o. z Gdańska,
  • Scarlet Salony Fryzjerskie i Centrum Kształcenia z Rumii.

Wśród nominowanych do finału firm znalazły się także m.in. gdańskie firmy Brovarnia Gdańsk oraz FreecoNet.

W uroczystej gali i wręczaniu obok reprezentującego Gminę Miasta Gdańsk Zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska Andrzeja Bojanowskiego i Wiesława Szajdy Prezesa Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP udział wzięli i nagrody wręczali: Bogdan Borusewicz Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Wiesław Byczkowski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, Michał Owczarczak, Wicewojewoda Pomorski; Teresa Kamińska, Wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej; Irena Kopik, Prezes Powiślańskiego Banku Spółdzielczego oraz Tadeusz Zdunek Prezes Zdunek Premium sp. z o.o. ? salonu sprzedaży samochodów marki BMW.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Maciej Szymański