Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zbliża się FUTURE 3 – dzień kariery i rozwoju branży IT

W najbliższy wtorek, 23 października w AmberExpo w Gdańsku odbędzie się pierwsza edycja Dnia Kariery i Rozwoju FUTURE 3.

A
A

W najbliższy wtorek, 23 października w AmberExpo w Gdańsku odbędzie się pierwsza edycja Dnia Kariery i Rozwoju FUTURE 3.

Future 3 logotyp
Future 3 logotyp
3Camp

Wydarzenie, w które obok pomorskich firm z branży IT skupionych w inicjatywie 3Camp zaangażowały się także Miasto Gdańsk i Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego InvestGDA, kierowane jest do studentów i absolwentów kierunków informatycznych z Polski północnej.

Podczas FUTURE 3 firmy z branży IT zaprezentują swoje oferty pracy, oraz będą przekonywały potencjalnych pracowników, dlaczego warto wybrać właśnie ich ofertę. Swoja ofertę zaprezentuje. W tegorocznej edycji udział weźmie 36 pomorskich firm,. Uczestnicy zyskają niepowtarzalną okazję, aby zapoznać się z aktualną ofertą na rynku pracy, pogłębić swoje umiejętności interpersonalne podczas towarzyszących wydarzeniu warsztatów, a także sprawdzić własne umiejętności w konkursie kodowania na żywo.

Do tej pory za pośrednictwem strony www.future3.pl do udziału w imprezie zgłosiło się już ponad 1000 uczestników z Trójmiasta oraz z woj. warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. Future3 odbędzie się w nowo wybudowanym kompleksie konferencyjno-wystawienniczym AmberExpo w Gdańsku, sąsiadującego ze stadionem PGE Arena Gdańsk.

Finałem FUTURE 3 będzie kolejna edycja konferencji inicjatywy 3camp, która poświęcona będzie wizji przyszłości branży IT. W konferencji udział wezmą przedstawiciele mocno osadzonych w tej dziedzinie biznesu koncernów Intel, IBM, Microsoft oraz Samsung.

Konferencja 3camp to cykl spotkań specjalistów z branży IT oraz pasjonatów Internetu i nowych technologii. Impreza odbywa się w formie regularnych comiesięcznych konferencji już od 4 lat. Jest imprezą znaną i cenioną w trójmiejskim środowisku IT.

Branża IT jest jedną z najszybciej rozwijających się na Pomorzu, a obszar metropolii ma szansę stać się innowacyjnym centrum Polski. Szacuje się, że dzięki dynamicznemu rozwojowi małych innowacyjnych firm oraz krajowym i zagranicznym inwestorom branżowym, powstaje tu około tysiąca nowych miejsc pracy rocznie.

Rejestracja uczestników oraz program imprezy znajduje się na stronie internetowej www.future3.pl

MZ, Roti

Biuro Prezydenta ds Promocji Miasta