Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

X Polsko-Rosyjskie Forum Turystyczne

A
A

W dniach 2-6 listopada 2013 r. Gdańsk będzie gospodarzem ważnego wydarzenia, jubileuszowego X Polsko-Rosyjskiego Forum Turystycznego.

Branża turystyczna od wielu lat pozostaje istotną gałęzią gospodarki Miasta, źródłem dużej części jego dochodów. Rosnący udział Rosjan w zwiększającej się co roku liczbie turystów zagranicznych determinuje nasze działania promocyjne na rynku rosyjskim.

Od roku Trójmiasto objęte jest tzw. małym ruchem granicznym z Obwodem Kaliningradzkim i od tego czasu sukcesywnie rośnie liczba Rosjan odwiedzających Gdańsk i region pomorski. Początkowy trend przyjazdów w celach głównie zakupowych zmienia się na bardziej atrakcyjne dla naszej branży turystycznej wizyty wakacyjno-urlopowe oraz uczestnictwo w dużych wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

- Nasi rosyjscy goście odkrywają też miejsca rozrywki i rekreacji: plaże, dyskoteki, muzea, kulinarną i kulturalną ofertę. Co ważniejsze, stają się także naszymi ambasadorami wśród rodaków. Od roku działania promocyjne na rynku rosyjskim uległy intensyfikacji, konsekwentnie reklamujemy nasze atrakcje turystyczne w najważniejszych mediach Obwodu Kaliningradzkiego, zapraszamy dziennikarzy rosyjskich na wizyty studyjne - mówi Anna Zbierska - dyrektor Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta.

Organizowane we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną oraz Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną gdańskie Forum jest działaniem wspierającym promocję oferty turystycznej wśród rosyjskiej branży turystycznej. Odbywające się w ramach wydarzenia warsztaty umożliwić mają bezpośrednie kontakty przedstawicieli polskiej branży z rosyjskimi touroperatorami i zaowocować w przyszłości efektywną współpracą w obszarze turystyki przyjazdowej do Gdańska, na Pomorze i do Polski. W trakcie Forum oraz podczas wycieczek po Gdańsku, Sopocie i Malborku zaprezentujemy naszym gościom najważniejsze atrakcje turystyczne oraz zaplecze hotelowe Trójmiasta i regionu.