Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wzrasta oglądalność portalu www.gdanskconvention.pl

Z miesiąca na miesiąc wzrasta oglądalność portalu www.gdanskconvention.pl, który w całości dedykowany jest turystyce biznesowej Gdańska i Regionu Pomorskiego. Portal jest cennym źródłem informacji dla wszystkich, którzy zaangażowani są w turystykę biznesową. Dostarcza informacji na temat bieżących działań zespołu Gdańsk Convention Bureau oraz informacji dotyczących branży spotkań w kraju i zagranicą.

A
A

Z miesiąca na miesiąc wzrasta oglądalność portalu www.gdanskconvention.pl, który w całości dedykowany jest turystyce biznesowej Gdańska i Regionu Pomorskiego. Portal jest cennym źródłem informacji dla wszystkich, którzy zaangażowani są w turystykę biznesową. Dostarcza informacji na temat bieżących działań zespołu Gdańsk Convention Bureau oraz informacji dotyczących branży spotkań w kraju i zagranicą.

Działania promocyjno-informacyjne portalu prowadzone są od II kw. 2010 roku i będą trwały do końca roku 2011, a ich celem jest przede wszystkim zwiększenie rozpoznawalności GCB jako podmiotu wspomagającego organizatorów spotkań biznesowych oraz promocję Gdańska i Regionu jako destynacji konferencyjnej. Kampania prowadzona jest w ramach projektu "Promocja turystyki biznesowej jako markowego produktu Gdańska i Pomorza" dofinansowanej Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Plan kampanii zakładał pozyskanie 75000 odwiedzin w okresie kwiecień 2010 - grudzień 2011, jednak dzięki wspólnym działaniom firmy Kompan.pl oraz GCB już do końca lipca zarejestrowano ponad 81.000 odwiedzin!

Założony plan został osiągnięty, jednak działania promocyjne prowadzone są dalej za pomocą trzech głównych kanałów: linki sponsorowane, pozycjonowanie organiczne oraz reklama kontekstowa (banery, reklamy tekstowe). Z danych uzyskanych poprzez Google Analytics wynika, że w okresie kwiecień 2010 - lipiec 2011 nasz Portal odwiedziło 82 585 osób z 89 krajów na całym świecie, a najpopularniejsze oprócz Polski to: Wielka Brytania, Niemcy, USA, Holandia, kraje Skandynawskie, Belgia, Francja. Najpopularniejszymi miasta z terytorium Polski, będącymi źródłem odwiedzin to Gdańsk, Warszawa, Poznań, Kraków, Katowice i Wrocław. Z danych wynika również, że największym zainteresowaniem użytkowników portalu cieszy się wyszukiwaka obiektów konferencyjnych oraz dział aktualności.

Liczby nie są porównywalne ze stronami poświęconymi turystyce przyjazdowej, ale pamiętajmy, że portal www.gdanskconvention.pl jest portalem przeznaczonym wyłącznie na potrzeby dynamicznie rozwijającego się przemysłu spotkań. Strona najczęściej odwiedzana jest przez meeting plannerów, firmy organizujące kongresy, usługodawców, przedstawicieli międzynarodowych stowarzyszeń zainteresowanych nowymi destynacjami na organizację swoich konferencji.

W ostatnim czasie w celu polepszenia funkcjonalności portalu dedykowanego turystyce biznesowej województwa pomorskiego GCB wprowadziło nowe udogodnienia i informacje. Pojawił się na nim nowy film promocyjny "Gdańsk & Region - where business meets", tak jak wszystkie inne materiały, możliwy do ściągnięcia bezpłatne ze strony. Na głównej stronie umieszczony został również katalog obiektów konferencyjnych Gdańska i Regionu, gdzie strona po stronie można przeglądać informacje o obiektach, posiadających salę na min. 50 osób. Wszystkie informacje w katalogu zostaną zaktualizowane w tym roku. Druk kolejnej edycji planowany jest już na wrzesień 2011. Pomocnym narzędziem jest również wyszukiwarka obiektów konferencyjnych, gdzie po wpisaniu odpowiednich kryteriów, m.in. liczby uczestników spotkania, kategorii obiektu i jego lokalizacji, można znaleźć odpowiednie miejsce na organizację swojego spotkania biznesowego. Po wyszukaniu odpowiedniego obiektu, ukazuje się jego opis zawierający maksymalną pojemność sal w kilku ustawieniach, ilość pokoi i miejsc, zdjęcia i możliwość wysłania zapytania bezpośrednio do hotelu. Na stronie www.gdanskconvention.pl wymienieni są również tzw. PCO rekomendowani przez GCB, czyli profesjonalni organizatorzy kongresów. Do nich również bez pośrednio ze strony można przesłać zapytanie dot. organizacji konferencji.

Wszystkie informacje na portalu są na bieżąco tłumaczone na język angielski.


Zapraszamy na www.gdanskconvention.pl


W sprawie dodatkowych pytań proszę o kontakt z Panią Beatą Pawłowską pawlowska@gdanskconvention.pl tel. 58 3000 659.