Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu

4 kwietnia rozpoczyna się nabór wniosków w działaniu 8.2 PO IG Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. Dla dla małych i średnich przedsiębiorstw z obszaru całej Polski zarezerwowano 182,9 mln zł. W sprawnej i profesjonalnej weryfikacji składanych przez przedsiębiorców dokumentów mogą pomóc bezpłatnie ośrodki Krajowego Systemu Usług (KSU)

A
A

4 kwietnia rozpoczyna się nabór wniosków w działaniu 8.2 PO IG Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. Dla dla małych i średnich przedsiębiorstw z obszaru całej Polski zarezerwowano 182,9 mln. W sprawnej i profesjonalnej weryfikacji składanych przez przedsiębiorców dokumentów mogą pomóc bezpłatnie ośrodki Krajowego Systemu Usług (KSU).
W działaniu 8.2 PO IG przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie projektów o charakterze technicznym, informatycznym i organizacyjnym, które prowadzą do realizacji procesów biznesowych w formie elektronicznej. Kwota wsparcia na jeden projekt nie może być niższa niż 20 tys. złotych i jednocześnie nie może przekraczać 2 mln złotych.
Wnioski przyjmowane będą przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości do 29 kwietnia. Należy je składać poprzez elektroniczny generator wniosków.

W przypadku przedsiębiorców z regionu pomorskiego, w sprawnej i profesjonalnej weryfikacji wniosku dotacyjnego mogą bezpłatnie pomóc ośrodki Krajowego Systemu Usług (KSU). Świadczą one usługi informacyjne, proinnowacyjne, pożyczkowe i poręczeniowe dla małych i średnich przedsiębiorstw. Ośrodki te prowadzone są przez agencje, fundacje czy izby branżowe oraz placówki naukowe, w szczególności o charakterze proinnowacyjnym. Całość koordynowana jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Przedsiębiorcy zainteresowani pomocą specjalistów z Punktów Konsultacyjnych KSU mogą zgłosić się do następujących ośrodków:

1. Agencja Rozwoju Pomorza S.A., ul. Arkońska 6 / budynek A3, Gdańsk, godziny otwarcia: pon. - pt.: 8:00-16:00
2. Agencja Rozwoju Pomorza S.A. Gdańsk, ul. Cechowa 3, Chojnice, godziny otwarcia: pon. - pt.: 8:00-16:00
3. Fundacja Gospodarcza, ul. Olimpijska 2, Gdynia, godziny otwarcia: pon. - pt.: 8:00-16:00
4. Rada Regionalna Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej, ul. Garncarska 4, Słupsk, godziny otwarcia: pon. - pt.: 8:00-16:00
5. Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne Spółka Akcyjna, ul. Plac Wolności 7, Dzierzgoń, godziny otwarcia: pon. - pt.: 7:30-15:30
6. Stowarzyszenie "Wolna Przedsiębiorczość" Oddział Terenowy w Gdańsku - Centrum Wspierania Biznesu w Gdańsku, ul. Polna 1, Sopot, godziny otwarcia: pon. - pt.: 8:00-16:00
7. Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Malborku, ul. Al. Wojska Polskiego 499, Malbork, godziny otwarcia: pon. - pt.: 8:00-16:00.