Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wielki sukces konferencji infoShare!

Sukces konferencji infoShare!

A
A

Ponad 1 800 uczestników, 57 prelegentów z Europy i USA, networking na bursztynowym stadionie. 16, 17 maja odbyła się w Gdańsku, rekordowa pod względem zainteresowania i frekwencji, siódma już edycja, bezpłatnej konferencji IT & New Media – infoShare.

Prelegenci z USA i Europy, wybitni eksperci polskiej branży IT & New Media, komfortowa i nowoczesna lokalizacja: Amber Expo w Gdańsku. To wszystko przyciągnęło na tegoroczną edycję infoShare ponad 1 800 uczestników. To zdecydowany wzrost zainteresowania konferencją w porównaniu z poprzednimi latami. Warto też zauważyć, że InfoShare przyciąga nad morze coraz więcej specjalistów spoza Trójmiasta.

W tym roku 40% uczestników przyjechało z Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia i innych zakątków kraju. Kilkadziesiąt osób przybyło z zagranicy.

Konferencja InfoShare 2013 to dwa dni o różnych tematykach. W pierwszym dniu hasło przewodnie brzmiało „Where East meets West”. Wystąpili światowej sławy prelegenci związani z międzynarodowym rynkiem startup'ów i biznesu zarówno zza wschodniej jak i zachodniej granicy: Alexander Shulgin (Rosja), Fadi Bishara (Dolina Krzemowa, USA), Gabriel Baldinucci (VP Strategy & New Venture Development w Singularity University, USA) oraz, Christoph Raethke (założyciel Berlin Startup Academy, Berlin). Znakomitym uwieńczeniem tego dnia były prelekcje CEO inpost.pl – Rafała Brzoski, blablacar.com – Nicholasa Brusson, iminds.be – Wima de Waele, Tomasza Machały z naTemat.pl oraz Partnera Zarządzającego Speedup Group – Bartka Goli.

- Podczas większości prelekcji, główna sala konferencyjna na Amber Expo, przygotowana na obecność 1 200 osób, w całości wypełniała się słuchaczami - podkreśla Marcin Pokojski, jeden z organizatorów infoShare.

Podczas drugiego dnia uczestnicy przemieszczali się między czterema kilkusetosobowymi aulami, w których odbywały się prelekcje polskich i zagranicznych ekspertów z branży. Wystąpienia podzielone zostały na trzy ścieżki tematyczne: Mobile, Social & New Media oraz Tech.

Najbardziej elektryzujące okazały się wykłady Natalii Hatalskiej (mówiącej w tym roku o transludziach i tęsknocie za światem analogowym), Pawła Tkaczyka (opowiadającego historię o budowaniu marki), Macieja Cegłowskiego (twórcy pinboard.in) oraz Szymona Grabowskiego z Implix.com (inspirującego i motywującego wszystkich chcących założyć własny biznes). Na ścieżce poświęconej Mobile Piotr Konieczny (niebezpiecznik.pl) opowiadał o zagrożeniach czyhających na użytkowników smartfonów, Tomasz Popów o studium przypadku taxi5.pl, a Robert Virkus (Enough Software) o używaniu HTML5 w rozwiązaniach mobilnych. Ścieżka technologiczna zawierała m.in. znakomite wystąpienie Adama Biena (Java Guru) oraz Adama Bońkowskiego i Moniki Nawrot (Google).

Zarówno prelegenci jak i uczestnicy docenili wysoki poziom organizacyjny tegorocznej konferencji. Specjalny skład kolejki SKM oraz podstawione autobusy dowoziły uczestników do Amber Expo. Popołudniowa impreza networkingowa odbyła się w unikalnym miejscu - na stadionie PGE Arena. Uczestnicy konferencji mogli spotkać się w mniej formalnych okolicznościach i porozmawiać z prelegentami, siedząc na trybunach podświetlonego zachodzącym słońcem, bursztynowego stadionu.

Rekordowe statystyki odnotowała także aplikacja mobilna konferencji, którą w tym roku pobrano, w przeciągu 2 dni 977 razy. Wynik ten wskazuje, że ponad połowa uczestników aktywnie ją wykorzystała. Aplikacja pełniła nie tylko funkcję informacyjną (znajdował się w niej szczegółowy program), ale także społeczną. Uczestnicy mogli na bieżąco komentować prelekcje za pośrednictwem najpopularniejszych kanałów społecznościowych, oceniać poszczególnych prelegentów oraz komunikować się z wykorzystaniem specjalnego komunikatora.

Jak pokazują statystyki przygotowanie przez Sotrender, uczestnicy infoShare 2013 byli bardzo aktywni w mediach społecznościowych i to właśnie na tzw. backchannelu odbywały się gorące dyskusje nt. wystąpień.

- Efekty i sukces tegorocznej edycji to dla nas ogromna radość i satysfakcja, ale także motywacja i utwierdzenie w przekonaniu, że infoShare w Gdańsku ma szansę stać się czołową tego typu imprezą branżową nie tylko w Polsce, ale i w Europie - z satysfakcją opowiada Grzegorz Borowski, jeden z organizatorów infoShare.

Od czterech lat w organizację konferencji aktywnie włącza się Miasto Gdańsk.

Wsparcie organizacyjne infoShare to jeden z elementów realizacji naszej strategii budowy wizerunku innowacyjnego miasta. Konferencje takie jak infoShare stwarzają doskonałe warunki do rozmowy o trendach w branży ICT. Uczestnicy mają także doskonałą okazję poznać potencjał innowacyjny Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego – mówi Przemysław Rot, kierownik Referatu Promocji Gospodarczej w Biurze Prezydenta ds. Promocji Miasta .

Więcej o konferencji:

http://infoshare.pl

http://facebook.com/infosharepl