Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wiedeński festiwal start-upów czeka na gdańskie firmy

CESA (The Central European Startup Awards) to jedno z największych w Europie Środkowej wydarzeń promujących start-upy. Poprzednia edycja festiwalu przyciągnęła prawie 4000 początkujących firm pochodzących z 10 krajów regionu. Organizatorzy czekają także na zgłoszenia start-upów z Gdańska i Pomorza. Wielki finał – 8 października w Wiedniu.

A
A

CESA (The Central European Startup Awards) to jedno z największych w Europie Środkowej wydarzeń promujących start-upy. Poprzednia edycja festiwalu przyciągnęła prawie 4000 początkujących firm pochodzących z 10 krajów regionu. Organizatorzy czekają także na zgłoszenia start-upów z Gdańska i Pomorza.  Wielki finał – 8 października w Wiedniu.

Kandydatury interesujących start-upów można zgłaszać do 13 sierpnia za pośrednictwem strony http://centraleuropeanstartupawards.com/nominate. Następnie, na przełomie sierpnia i września, spośród zgłoszeń spływających z całej Polski zostaną wybrani polscy finaliści, którzy będą reprezentować kraj w Wiedniu.

Zwycięzcy CESA zostaną wyłonieni przez jury, w skład którego wejdą m.in. Sean Percival z 500 startups, Johann Brennen z Creandum, Sridhar Solur z działu IoT and Wearables w HP, Shira Abel z Hunter and Bard oraz Gunnar Froh z Wunder.

W trakcie festiwalu wybrany zostanie start-up roku, inwestor roku, najbardziej wpływowa kobieta środkoweuropejskiego ekosystemu start-upowego oraz firma, która miała szczególne osiągnięcia w obszarze social media.

Warto przypomnieć, że w zeszłym roku start-upem roku CESA została trójmiejska firma UXPin. Oferuje ona rozwiązania do tworzenia projektów stron www, które cieszą sie uznaniem web-developerów na całym świecie.  

- Zachęcamy, żeby wziąć udział w konkursie. Pokażmy światu, że Europa Centralna to region, w którym start-upy dynamicznie się rozwijają – zachęca Peter Kovacs, dyrektor Central European Startup Awards.

 

Więcej informacji


Kontakt dla firm z Pomorza zainteresowanych konkursem:

Agata Kukwa, Communications Director w Black Pearls VC, e-mail: agata.kukwa@blackpearls.pl

www: https://www.cesawards.com

Facebook: https://www.facebook.com/cesawards

Twitter: https://www.twitter.com/cesawards

Nomination and public voting: https://www.cesawards.com

 

Krzysztof Garski (0)
GdanskLAB