Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

„Wawrzyn Polskiej Turystyki” dla aplikacji mobilnej gdansk4u MOBILE!

Gdańska Organizacja Turystyczna otrzymała nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Wawrzyn Polskiej Turystyki” za mobilną aplikację gdansk4u MOBILE w obszarze innowacji turystyki.

A
A

Gdańska Organizacja Turystyczna otrzymała nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Wawrzyn Polskiej Turystyki” za mobilną aplikację gdansk4u MOBILE w obszarze innowacji turystyki. 1 października w Warszawie odbędzie się uroczyste wręczenie tytułu. Tym samym GOT został członkiem Polskiej Akademii Innowacji Turystyki

W konkursie wyróżniane są dokonania i projekty turystyczne, które umacniają pozytywny wizerunek Polski oraz oferują atrakcyjne usługi na najwyższym, światowym poziomie. W skład Kapituły konkursu wchodzą przedstawiciele nauki, menedżerowie Turystyki oraz przedstawiciele organizacji i instytucji związanych z turystyką. Przewodniczącą Kapituły jest pani Katarzyna Sobierajska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Gdańska Organizacja Turystyczna zgłosiła do konkursu bezpłatną aplikację na urządzenia mobilne gdansk4u MOBILE, którą przygotowała i uruchomiła przed ME Euro 2012. „Bardzo dobre przyjęcie aplikacji przez użytkowników oraz ogromna liczba użytkowników skłoniły nas, aby zgłosić nasz produkt do tego konkursu” - mówi Anna Bartoszewicz – Pajka, Wiceprezes Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej. „To ważna nagroda, ponieważ przyznana przez ekspertów z branży turystycznej. Konkurowaliśmy z blisko 100 innymi produktami z całej Polski”.

Wcześniej aplikacja mobilna gdansk4uMOBILE zajęła I miejsce (razem z Visit Szczecin) wśród najpopularniejszych miejskich aplikacji mobilnych w Polsce, wyprzedzając w rankingu m.in: Wrocław, Warszawę, Bydgoszcz, Łódź i Kraków. Raport przygotowała agencja OX Media.

 -------------------------------------------------------------------

O aplikacji

Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej - mogą z niej korzystać użytkownicy najpopularniejszych systemów: Android, IOS i Windows Phone. Składa się z dziewięciu rozbudowanych sekcji: O Gdańsku, Top 100, Miejsca, Wydarzenia, Karta Turysty, Telefony Alarmowe oraz Skaner QR, Hotspoty i Facebook.

Użytkownicy mogą m.in.:

  • zaplanować pobyt w Gdańsku, wykorzystując sekcję Wydarzenia, Pomysł na dziś oraz Pomysł na weekend;
  • dowiedzieć się, gdzie otrzymają zniżkę z Kartą Turysty „Gdańsk – Sopot – Gdynia – Plus”;
  • wyszukać informacje wg wybranych kategorii;
  • wyświetlić obiekty w wybranym promieniu;
  •  wyznaczyć trasę do konkretnego miejsca.

Istotnym wyróżnikiem aplikacji gdansk4u MOBILE jest 300 audycji dźwiękowych „TOP 100”o 100 miejscach w mieście, uznanych za najatrakcyjniejszych dla zwiedzających, które zostały oznakowane tablicami z rozpoznawalnym logotypem – czerwonym kodem QR. Skanując urządzeniem mobilnym kod użytkownik odsłucha 2-minutową audycję dźwiękową o danym obiekcie. Wśród „TOP 100”, znajdują się zarówno miejsca w Gdańsku opisywane we wszystkich przewodnikach, które skupiają tłumy turystów, ale także te mniej znane, a również wyjątkowe, takie jak Wzgórze Pachołek, Rezerwat Przyrody Ptasi Raj czy Dolne Miasto. Teksty audycji są napisane przystępnym, przyjaznym językiem, dzięki czemu są zrozumiałe i atrakcyjne dla słuchaczy w różnym wieku. Dostęp do audycji jest powszechny i bezpłatny. „Gdańsk TOP 100” jest jedynym w Polsce tak rozbudowanym szlakiem wykorzystującym nowoczesne technologie.

Oprócz dotychczasowych funkcjonalności w najbliższym czasie planowana jest rozbudowa aplikacji. Przede wszystkim zostanie wdrożony system oceny obiektów, dzięki któremu powstanie ranking miejsc, które użytkownicy aplikacji ocenili najwyżej.

 

Na świecie i w Polsce rynek urządzeń mobilnych rośnie lawinowo. Jak wynika z raportu firmy Strategy Analytics, całkowita sprzedaż smartfonów w 2011 roku wyniosła 488,5 mln egzemplarzy, co oznacza wzrost o 63% w stosunku do poprzedniego roku (299,5 mln). W Polsce smartfony stanowią 47%. rynku telefonów komórkowych, a do końca 2012 roku udział smartfonów w polskim rynku komórek przekroczy 50% (raport Mobile Phone Tracker firmy analitycznej IDC).

 

Gdańska Organizacja Turystyczna jest stowarzyszeniem, które zajmuje się turystyczną promocją Gdańska oraz blisko współpracuje z lokalną branżą turystyczną i samorządem terytorialnym w Gminie Gdańsk.

 

Pobierz aplikację gdansk4u MOBILE

qr-code bar
qr-code bar
MH