Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

W Clipsterze zamieszkali pierwsi... clipsterzy!

Clipster to otwarta niedawno w Gdańsku przestrzeń do życia, tworzenia, rozwoju pomysłów i startupów, która przyciąga osoby myślące o realizacji ciekawego pomysłu. W Clipsterze stworzonym przez Alfabeat i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER zamieszkali już pierwsi rezydenci – studenci, startupowcy i przedsiębiorcy z dużym doświadczeniem biznesowym.

A
A

Mija miesiąc od udostępnienia tego unikalnego punktu, łączącego elementy wspólnej pracy z możliwością mieszkania i przyspieszoną realizacją celów biznesowych. Clipster mieszczący się na terenie wrzeszczańskiego Garnizonu Kultury umożliwia osobom, które myślą o rozwoju, udział w programie szkoleniowo-tutorskim, którego zwieńczeniem może być dalszy, szybszy rozkwit projektu przy niskich kosztach eksploatacji. Do dyspozycji clipsterów jest 16 mikroapartamentów. 

– Zainteresowanie jedynym w Polsce, a być może i na świecie, miejscem o takim charakterze jest naprawdę spore. Drzwi Clipstera są otwarte nie tylko dla tych, którzy myślą już o konkretnej realizacji, ale i dla osób o otwartych umysłach, które szukają jeszcze pomysłu na siebie lub biznes. Możliwość współpracy z inspirującymi, twórczymi clipsterami oraz mentoring naszych tutorów to jeden ze sposób, który może im pomóc rozwinąć skrzydła – mówi Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Wśród lokatorów Clipstera są już m.in.: analityk finansowy i inwestor giełdowy; doktorant zajmujący się sztuczną inteligencją, entuzjasta IT i studentka biologii. Pracują nad różnymi projektami – od kulinarnych, przez portale internetowe ułatwiające nawiązywanie współpracy osobom realizującym różne wydarzenia, po programy motywacyjne dla młodych ludzi czy aplikacje pomagające chorym.

– Społeczność Clipstera jest jak pełna pomysłów księga, która codziennie przechodzi metamorfozę, rozkwita. I o to chodzi! O wspólne inspirowanie się, korzystanie z wiedzy innych osób, o łączenie kompetencji i doświadczenia po to, by wypracować jak najlepszy model biznesowy – taki, który ma szansę na sukces. W jego osiągnięciu również pomagamy – mówi Jan Wyrwiński z Alfabeat.

Osoby, które rozwiną swoje pomysły w Clipsterze, mają szansę uczestnictwa w programach akceleracyjnych – Alfabeat lub organizowanym przez gdański inkubator – Starter Rocket. Oba programy rozpoczną się z początkiem stycznia 2016 roku.

Szczegóły oferty oraz więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.clipster.pl.