Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Uroczyste otwarcie Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego

12 maja w budynku biurowym Ka5 przy ul. Kartuskiej w Gdańsku nastąpiło uroczyste otwarcie siedziby Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. (investGDA).

A
A

Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego (investGDA) przejęła zadania Centrum Obsługi Biznesu Urzędu Miejskiego w Gdańsku w zakresie pozyskiwania nowych inwestycji dla Gdańska, a docelowo dla całej Metropolii Gdańskiej. Jednym z głównych celów spółki jest efektywne zagospodarowanie dwóch znaczących gdańskich terenów Pomorskiego Centrum Logistycznego oraz Parku Przemysłowo-Technologicznego ?Maszynowa". Spółka ma przyczynić się do tego, by Gdańsk i jego okolice były w tej części Europy ważnym centrum finansowym, logistycznym i informatycznym. Tak więc spółka będzie zachęcać do inwestowania firmy głównie z branż najmniej narażonych na zmiany koniunktury gospodarczej.

Aktualnie zespół investGDA, liczący aktualnie 6 osób, prowadzony jest przez Alana Aleksandrowicza, który wygrał konkurs i 7 maja br. został powołany na Prezesa Zarządu Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. Alan Aleksandrowicz jest prawnikiem z 15-letnim doświadczeniem zawodowym między innymi w obsłudze projektów inwestycyjnych, a także służbie zagranicznej, administracji rządowej i samorządowej. Poza tym przez wiele lat związany był z Urzędem Miejskim w Gdańsku, gdzie m.in. od 2003 r. kierował Centrum Obsługi Biznesu zajmującym się pomocą przedsiębiorcom w realizacji projektów inwestycyjnych na terenie Gdańska.

Po przedstawieniu dotychczasowych efektów pracy Agencji, uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Alan Aleksandrowicz - Prezes Zarządu oraz Paweł Adamowicz - Prezydent Miasta Gdańska. W wydarzeniu tym udział również wzięli m.in. przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Agencji Rozwoju Pomorza oraz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Anna Łuszczak / GARG
Edyta Tombarkiewicz / Biuro Prasowe