Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Tydzień zaczyna się w Starterze

Tydzień zaczyna się w Starterze

A
A

Poniedziałkowe poranki warto zarezerwować dla Creative Mornings. To nazwa cyklu comiesięcznych spotkań środowiska startupowego, odbywających się w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. Pojawiają się na nich prelegenci z wielu obszarów działalności. Rolę mentora na dzisiejszym spotkaniu pełnił twórca firmy Filmaster, Borys Musielak.

Creative Mornings to swobodna przestrzeń warsztatowa. Można wysłuchać ciekawych prelekcji i zawrzeć nowe znajomości. Każde spotkanie otwiera i zamyka sesja networkingowa. Borys Musielak, warszawski przedsiębiorca, przedstawił prezentację pt. „Samotny Zdesperowany Bankrut, Czyli Co Cię Czeka Jak Założysz Startupa”. – Firma rzadko opiera swoją działalność na pierwszym pomyśle, więc lepiej się do niego zbytnio nie przywiązywać – podkreślił na samym początku. Jego Filmaster specjalizuje się w usługach personalizacji oraz analityce dla przemysłu filmowego, m.in. telewizji, kin, serwisów VOD czy studiów filmowych i producentów. Jak wyjaśnił, kluczową rolę w rozwoju firmy odegrało wsparcie ze strony niemieckiego inwestora HackFDW i kilku brytyjskich aniołów biznesu. – Zrezygnowałem z dobrze płatnej i stabilnej pracy, aby realizować własne plany. Praktycznie wszystkie oszczędności przeznaczyłem na rozwój Filmaster – przyznał Musielak. Opowiedział również o dwóch zagranicznych biznesach: sklepie internetowym Zappos i Kekemeke – aplikacji dla lokali gastronomicznych. Sukces obu przedsięwzięć był związany z właściwą oceną popytu. Musielak zachęcał do udziału w konkursach i projektach akceleratorów biznesu. – Nawet jeśli odpadniecie, to macie szanse zostać zauważonymi. Wasze projekty będą weryfikowali specjaliści. Jeśli dostrzegą potencjał w waszym pomyśle, to prawdopodobnie was wesprą – zakończył.
Borys Musielak jest również współtwórcą Reaktora. To warszawskie centrum dla innowacyjnych startupów, gdzie siedzibę ma również jego firma. Poniedziałkowe spotkanie było ostatnim przed wakacyjną przerwą. Creative Mornings będzie kontynowane we wrześniu.

x
x
x

fot. Mateusz Cybula

O polskich przedsiębiorcach i twórcach startupów można poczytać w miesięczniku e-profit, którego wydawcą jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter. To pismo poświęcone e-biznesowi, nowym inwestycjom i ich finansowaniu. Jest dostępne tylko w formie elektronicznej.

Magazyn e-profit: http://www.e-profit.inkubatorstarter.pl/
Inkubator Przedsiębiorczości STARTER: http://inkubatorstarter.pl/
Filmaster: http://filmaster.pl/

 

Maciej Michniewski (0)
Stażysta