Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Trzecia edycja Gdańsk Business Week 2013 już za nami

W piątek 26 lipca na gali w Dworze Artusa podsumowano trzecią edycję młodzieżowej, letniej szkoły przedsiębiorczości Gdańsk Business Week 2013.

A
A

W piątek 26 lipca na gali w Dworze Artusa podsumowano trzecią edycję młodzieżowej, letniej szkoły przedsiębiorczości Gdańsk Business Week 2013. W sześciodniowych warsztatach wzięła udział stuosobowa grupa młodzieży w wieku 15-19 lat z Gdańska i metropolii gdańskiej.

Pomysł organizacji letnich szkół przedsiębiorczości przywędrował na Pomorze aż z USA, a formuła kursu wzorowana jest na amerykańskim programie szkoły letniej Washington Business Week, która funkcjonuje z powodzeniem już od 35 lat.

Językiem obowiązującym na warsztatach był angielski, a zajęcia z młodzieżą prowadzili mentorzy reprezentujący wiodące korporacje z USA, którzy przyjechali do Gdańska dzielić się swoją pasją do biznesu. Młodzież z Gdańska i okolic miała zatem okazję nie tylko sprawdzić i doskonalić znajomość języka angielskiego, ale przede wszystkim nawiązać kontakty z menadżerami ze znanych amerykańskich korporacji takich jak Boeing czy Microsoft, a także z grupą młodych amerykańskich wolontariuszy, którzy wzięli udział w projekcie.

- Dzięki uczestnictwu w kursie miałem okazję poznać mnóstwo nowych osób i nawiązać cenne kontakty. Zajęcia z amerykańskimi wykładowcami są bardzo inspirujące. Zmotywowały mnie do dalszej nauki, zwłaszcza z zakresu ekonomii, którą przekazano nam w bardzo przystępnej i ciekawej formie. Codzienne treningi z grupą pozwoliły mi też pozbyć się tremy związanej z wystąpieniami publicznymi – mówi Tomasz Rębilas, uczeń VIII LO w Gdańsku, jeden z uczestników tegorocznego „Gdańsk Business Week”.

W uroczystej gali w Dworze Artusa, na której ogłoszono oficjalne wyniki rywalizacji oraz rozdano nagrody wzięli udział, oprócz młodych adeptów biznesu i ich rodziców, organizatorzy ze strony amerykańskiej i polskiej, przedstawiciele samorządu i firm wspierających program.

- Budująca jest atomsfera i zapał, z jakim młodzież angażuje się w projekty służące rozwojowi umiejętności menedżerskich i postaw pro przedsiębiorczych - komentuje Alan Aleksandrowicz, Prezes spółki InvestGDA, partnera tytularnego przedsięwzięcia.

Projekt Gdańsk Business Week jest organizowany od trzech lat przez Miasto Gdańsk i Gdańską Fundację Przedsiębiorczości.