Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - w Gdańsku

Kilkudziesięciu ekspertów z różnych dziedzin, 6 dni przepełnionych spotkaniami i warsztatami i wydarzenia promujące przedsiębiorczość wśród dzieci, młodzieży i dorosłych – to program tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER rozpocznie się w piątek 13 listopada. Na stronie www.stp.inkubatorstarter.pl trwają zapisy na wydarzenie.

A
A
  18 listopada w ECS odbędzie się pierwsza edycja BeZee
18 listopada w ECS odbędzie się pierwsza edycja BeZee
mat. prasowe

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Obecnie, po 7 latach od jego startu, realizowany jest w 143 krajach świata, w tym w Polsce. Tegoroczna edycja będzie 4 organizowaną przez STARTER. 

– Przekrój wydarzeń jest naprawdę spory. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, pod hasłem „Różne oblicza przedsiębiorczości”, rozpoczynamy od AnalytiscConf, największej konferencji Big Data, Business Intelligence, Machine Learning w Polsce Północnej. To projekt realizowany wspólnie z Microsoftem. Rejestracja odbywa się przez stronę www.analyticsconf.pl  – mówi Magdalena Smolak, Startup Community Vice Manager ze STARTERA. 

Ale to dopiero początek. listopada rozpocznie się dla uczestników ŚTP od Creative Morning, cyklicznych spotkań biznesowych połączonych z prelekcjami, śniadaniem i networkingiem. Tego samego dnia odbędzie się Start a startup – wydarzenie dedykowane osobom, które chciałby przekształcić swój pomysł w przynoszący dochody biznes. Podczas spotkania doświadczeni przedsiębiorcy, trenerzy i inwestorzy przeanalizują projekty uczestników wydarzenia pod względem modelu biznesowego, rentowności i szans sprzedażowych. Z kolei dla uczniów i uczennic ze szkół gdańskich przygotowano zajęcia odbywające się w dniach 16-17 listopada w ramach projektu In Business. 

We wtorek, 17 listopada, odbędą się też bezpłatne spotkania z doradcami różnych dziedzin – marketingu, prawa czy podatków, oraz Creative People / Creative Ideas – inicjatywa wspierająca przyszłych startupowców. Wśród gości pojawią się Magda Gacyk, autorka książki „Ścigając Steve’a Jobsa – Historie Polaków w Dolinie Krzemowej” i Marcin Grodzicki, pomysłodawca internetowego pośrednika turystycznego Start Holidays. 

Z kolei w środę, 18 listopada, w Europejskim Centrum Solidarności odbędzie się pierwsza edycja BeZee (www.bezee.pl) – międzynarodowej konferencji o innowacjach i trendach w edukacji kreowanych przez nowe pokolenie – Generację Z. Jej adresatami są nauczyciele, edukatorzy, trenerzy, ale i startupy prezentujące innowacyjne rozwiązania dedykowane różnym obszarom nauki. Tego samego dnia wieczorem w inkubatorze STARTER odbędzie się kolejna edycja FuckUp Nights Trójmiasto  – spotkań o zasięgu światowym, podczas których przedsiębiorcy dzielą się wnioskami z nieudanych projektów. 

Czwartek, 19 listopada, poświęcony zostanie przedsiębiorczym dzieciom (10-14 lat), z którymi spotkają się twórcy projektu Szlachta Startupuje – kilkunastoletni startupowiec Krystian Gontarek oraz współzałożyciel i redaktor naczelny Dziennika Internautów, Krzysztof Gontarek. Pod okiem mentorów i trenerów dzieci będą miały okazję rozwijać swoją wiedzę i umiejętności związane z tworzeniem własnego biznesu. 

– Tydzień intensywnych wydarzeń zamkniemy czwartkowym spotkaniem networkingowym Trójmiejskiej Grupy Testerskiej mającym celu integrację środowiska trójmiejskich testerów oraz BizSim Day – wydarzeniem, podczas którego uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w symulacji biznesowej BizSim – mówi Małgorzata Jasnoch, Prezes Zarządu STARTERA. 

Więcej szczegółów oraz zapisy na poszczególne wydarzenia na stronie: www.stp.inkubatorstarter.pl.