Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Sukces Gdańska na targach CONVENE

Ponad 70 gości odwiedziło stoisko Gdańska i Regionu podczas II edycji targów turystyki biznesowej CONVENE w Wilnie w dniach 12-13 lutego. Targi dedykowane są krajom Regionu Morza Bałtyckiego. Gdańsk Convention Bureau GOT promowało miasto i region oraz produkty i usługi lokalnej branży związanej z organizacją konferencji pośród meeting plannerów, stowarzyszeń i korporatów z całej Europy. Organizatorami targów CONVENE jest Vilnius Convention Bureau oraz Kennedy Integrated Solutions Ltd.

A
A

Ponad 70 gości odwiedziło stoisko Gdańska i Regionu podczas II edycji targów turystyki biznesowej CONVENE w Wilnie w dniach 12-13 lutego.

Targi dedykowane są krajom Regionu Morza Bałtyckiego. Gdańsk Convention Bureau GOT promowało miasto i region oraz produkty i usługi lokalnej branży związanej z organizacją konferencji pośród meeting plannerów, stowarzyszeń i korporatów z całej Europy. Organizatorami targów CONVENE jest Vilnius Convention Bureau oraz Kennedy Integrated Solutions Ltd.

convene_graph
convene_graph
MH

Duże zainteresowanie Gdańskiem i Regionem

Podczas dwóch dni targów Gdańsk Convention Bureau GOT odbyło ponad 70 spotkań biznesowych, co oznacza prawie 50% wzrost w porównaniu do 2013 roku. Większość spotkań odbyła się z agencjami eventowymi (60), ale w porównaniu do roku ubiegłego zwiększyła się też liczba przedstawicieli korporacji (4) oraz stowarzyszeń (8).

Poza pytaniami o ogólną ofertę konferencyjną i incentive od zainteresowanych Gdańskiem i Regionem, pojawiały się również konkretne zapytania dotyczące możliwości organizacji m.in. konferencji dużego europejskiego stowarzyszenia naukowego i kongresu medycznego właśnie w Gdańsku. Zainteresowani pytali o hotele butikowe, nietypowe obiekty na organizację dużych wydarzeń oraz o planowane połączenia lotnicze.

Oprócz Gdańsk Convention Bureau na CONVENE z Polski w targach uczestniczyli również Gdynia Arena, Krakow Convention Bureau oraz ICE Krakow Congress Centre. 

Zdjęcia z wydarzenia są dostępne na profilu GCB/GOT na Facebooku


www.convene.lt/en/home.html