Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

StartupEve, przedświąteczne spotkanie trójmiejskiej sceny startupowej

Przedsiębiorcy, przedstawiciele administracji publicznej, nauki oraz instytucji wspierających rozwój trójmiejskich startupów spotkali się, aby wspólnie uczcić sukcesy minionego roku.

A
A

Gdańsk wraz z całą metropolią znacznie umocniło swoją pozycję na polskiej i międzynarodowej scenie startupowej w kończącym się 2014 r. Przedsiębiorcy, przedstawiciele administracji publicznej, nauki oraz instytucji wspierających rozwój trójmiejskich startupów spotkali się, aby wspólnie uczcić sukcesy i życzyć sobie kolejnych w nadchodzących latach.

Na StartupEve, bo tak nazywało się przedświąteczne spotkanie, rozmawiano jednak przede wszystkim o tym, co jeszcze można zrobić, aby pomóc nowym przedsiębiorstwom wkraczać na europejskie rynki.

- Tym co wyróżnia Trójmiasto na startupowej mapie Polski jest z jednej strony mnogość organizacji wspierających ten rodzaj przedsiębiorstw, a z drugiej to że wszystkie ze sobą współpracują i konkurują jednocześnie. Takie podejście tworzy bardzo sprzyjające warunki dla rozwoju startupów – mówi Marcin Kowalik, partner zarządzający Black Pearls.

Wśród gości na StartupEve znaleźli się między innymi Prezydent Sopotu, Zastępcy Prezydanta Miasta Gdańska i Gdyni, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Gdańskiego Parku Naukowo Technologicznego, Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego, Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz firm takich jak Energa, Polpharma i oczywiście lokalnych startupów.

W świątecznej atmosferze, łamiąc się wigilijnym opłatkiem zaproszeni goście mieli okazję porozmawiać o wspólnych projektach i wymieniać pomysły na dalszą współpracę.

Już w nowym roku zostanie opublikowane specjalne podsumowanie, z planami i propozycjami na inicjatywy, które narodziły się podczas StartupEve. Wszyscy goście zostali zaproszeni do współtworzenia tego dokumentu, który wyznaczy wspólne cele na najbliższy rok.

StartupEve odbyło się 18 grudnia z inicjatywy Black Pearls przy współpracy z Business Link Trójmiasto, Olivia Business Centre oraz Fundacji PICTEC. Organizatorzy mają nadzieję, że StartupEve na stałe zagości w przedświątecznym kalendarzu imprez w Trójmieście.

Tekst: Agata Kukwa - Black Pearls

Tomasz Nadolny (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Doradca Prezydenta