Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Sprawniej i skuteczniej – o nowych formach wsparcia dla firm

W miniony wtorek (01. 07.) w najpopularniejszym kompleksie biznesowym Gdańska - Olivii Business Center - blisko 40 firm zapoznało się z najnowszą ofertą wsparcia oferowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku. Tym samym zakończony został cykl letnich spotkań informacyjnych z gdańskimi pracodawcami.

A
A

W miniony wtorek (01. 07.) w najpopularniejszym kompleksie biznesowym Gdańska - Olivii Business Center - blisko 40 firm zapoznało się z najnowszą ofertą wsparcia oferowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku. Tym samym zakończony został cykl letnich spotkań informacyjnych z gdańskimi pracodawcami.

Nowoczesne pomieszczenia największego w Trójmieście centrum biznesowo-biurowego okazały się doskonałą scenerią do dyskusji nad różnorodnymi formami wsparcia firm oraz skutecznym procesem rekrutacji i selekcji nowych pracowników.

Na spotkaniu, poza licznie przybyłymi gośćmi oraz przedstawicielami Urzędu Pracy, obecne były także władze miasta.

- Aktywna współpraca z firmami to jedyna słuszna droga rozwoju każdej metropolii. Gdańsk wie to od dawna, dlatego na każdym kroku staramy się inicjować rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Dzięki niedawnej nowelizacji ustawy otworzyły się przed nami kolejne możliwości wspierania  przedsiębiorców. Doświadczenie i innowacyjność gdańskiego Urzędu Pracy pozwalają wierzyć, że  zostaną one efektywnie wykorzystane w praktyce – wyjaśniał Andrzej Bojanowski, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska.

O nowym modelu współpracy Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku z trójmiejskimi firmami opowiadała  Iwona Romanowicz, kierownik referatu odpowiedzialnego za kontakty z pracodawcami. Na przykładzie dobrych praktyk zaprezentowała zupełnie nowe podejście do obsługi firm i zgłaszanych ofert pracy. Zgodnie z zaproponowanym modelem, każda rekrutacja prowadzona jest w ściśle zindywidualizowany sposób. W efekcie zgłaszane oferty zatrudnienia obligatoryjnie otaczane są m.in. wsparciem doradcy klienta biznesowego, koordynatora oferty oraz licznymi, wielokanałowymi działaniami promocyjnymi.

O rekrutacji mówił też dyrektor PUP w Gdańsku, Roland Budnik.
W chwili obecnej profesjonalna i skuteczna rekrutacja i selekcja nowych pracowników to nasz absolutny priorytet. W tym celu staramy się jak najściślej współpracować z pracodawcami, chcemy dokładnie poznać ich potrzeby i w jak największym stopniu im sprostać. Mogę śmiało powiedzieć, że na dzień dzisiejszy nasza propozycja jest znacznie bogatsza aniżeli usługi doradztwa personalnego oferowane przez sektor prywatny.

O pozostałych usługach mówiła z kolei Wioletta Jamróz. Zastępca kierownika Działu Programów Rynku Pracy szczególnie wiele uwagi poświęciła finansowym formom wsparcia – refundacjom kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy oraz składek ZUS. Część prelekcji poświęcona była też zupełnie nowym usługom. W tym przypadku największy nacisk został położony na realizację bonów szkoleniowych, stażowych, zatrudnieniowych i na zasiedlenie.

Pracodawców w sposób szczególny interesowały finansowe formy wsparcia. Okazało się, że do tej pory niewiele firm wiedziało, jak dużo różnych usług można znaleźć w naszej ofercie wsparcia finansowego. Tym, co cieszy nas najbardziej to fakt, że dla pracodawców najważniejsze jest znalezienie właściwego pracownika, a środki finansowe są atrakcyjnym bonusem do działań rekrutacyjnych, a nie na odwrót - podsumowuje Wioletta Jamróz.

Po zakończeniu prelekcji rozpoczęła się mniej oficjalna część spotkania. Dla pracodawców kuluarowe dyskusje okazały się dobrą okazją nie tylko do lepszego poznania pracowników PUP, ale przede wszystkim wyboru najlepszej formy wsparcia dla swojej firmy.

Łukasz Iwaszkiewicz, Lidia Metel/ PUP