Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Spotkanie z Ambasadorami Kongresów Gdańska i Regionu

12 października 2010 r. w Hotelu Hilton odbyło się spotkanie z obecnymi oraz potencjalnymi Ambasadorami Kongresów Polskich (AKP). Spotkanie poprowadził Rob Davidson, starszy wykładowca na Uniwersytecie Westminster, w 2006 roku wpisany przez magazyn Conference & Incentive Travel na listę 50 najbardziej wpływowych osób w przemyśle spotkań w Wielkiej Brytanii.

A
A

12 października 2010 r. w Hotelu Hilton odbyło się spotkanie z obecnymi oraz potencjalnymi Ambasadorami Kongresów Polskich (AKP). Spotkanie poprowadził Rob Davidson, starszy wykładowca na Uniwersytecie Westminster, w 2006 roku wpisany przez magazyn Conference & Incentive Travel na listę 50 najbardziej wpływowych osób w przemyśle spotkań w Wielkiej Brytanii. W 2009 roku został odznaczony medalem przez Ministerstwo Turystyki RP za wybitne zasługi dla turystyki w Polsce.

Program AKP polega na zachęcaniu osób ze środowiska naukowców, biznesmenów, specjalistów różnych branż - do skutecznego przyciągania do danego kraju międzynarodowych konferencji i kongresów.

W trakcie spotkania Anna Górska (Prezes GOT/GCB) uroczyście poinformowała o planach rozpoczęcia miejskiego programu Ambasadorów Kongresów Gdańska i Regionu, którego Honorowym Ambasadorem został sam Rob Davidson. Celem rozpoczęcia miejskiej edycji Programu Ambasadorów Kongresów jest efektywne pozyskiwanie spotkań biznesowych na Pomorze. Wierzymy, że drogą do tego jest stworzenie przyjaznego środowiska dla naukowców, biznesmenów, profesjonalistów działających w strukturach organizacji międzynarodowych.

foto 1
foto 1
MH

W trakcie realizacji programu zamierzamy przeprowadzać cykliczne spotkania z Regionalnymi Ambasadorami. Możemy także organizować spotkania one-to-one, kiedy nasi kandydaci zasygnalizują, że jest konferencja, którą warto sprowadzić do Gdańska i Regionu. Gdańsk Convention Bureau jako członek ICCA International Congress and Conference Asssociation jest w stanie sprawdzić historię takich spotkań (np. stowarzyszeń naukowych, uniwersyteckich), zweryfikować jakie wymagania przy wyborze destynacji stawiają jej organizatorzy oraz skontaktować się z nimi. Kiedy zgromadzimy niezbędne informacje dotyczące konkretnego wydarzenia (liczba uczestników, wymagania dot. obiektu, itp.) wspólnie z naszym Ambasadorem stworzymy BID, czyli ofertę naszej destynacji. Tam przedstawimy możliwości Gdańska i Regionu w kontekście miejsc noclegowych, obiektów konferencyjnych, obiektów idealnych na gala dinner, a także możliwości uzyskania wsparcia dla konferencji/kongresu ze strony Miasta. Gdańsk Convention Bureau prowadzi także program rekomendacji dla profesjonalnych organizatorów konferencji (tzw. PCO) - wszelkie informacje na ten temat znajdują się na naszej stronie www.gdanskconvention.pl na którą serdecznie zapraszamy.

W momencie kiedy zapadnie decyzja o przyznaniu organizacji konkretnego spotkania naszemu regionowi, GCB odsuwa się na ?drugi plan", co oznacza, że nadal uczestniczy we wszystkich etapach organizacji konferencji jako ciało doradcze, pomaga stworzyć realny budżet, kontaktuje z firmami, itp. natomiast Convention Bureau nie organizuje samej konferencji. Takim działaniem zajmują się wspomniani wyżej PCO. Przy dużych spotkaniach - kongresach, Gdańsk Convention Bureau zapewnia Welcome Desk na lotnisku przez cały czas przybywania gości. Profesjonalni informatorzy zapewniają wszelkie niezbędne informacje, a także pomagają gościom zorganizować transport do hotelu/obiektu.

Osoby zainteresowane uzyskaniem szczegółowych informacji na temat nowopowstałego miejskiego programu Ambasadorów Kongresów, a także przyłączeniem się do powyższej inicjatywy prosimy o kontakt mailowy: wisniewska@gdanskconvention.pl lub telefoniczny 583000569.

Prezentacja Roba Davidsona o programie Ambasadorów znajduje się na stronie www.gdanskconvention.pl w zakładce ?Do pobrania" oraz przy notatce w zakładce ?Wiadomości".