Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Spotkanie Pomorskiego Klubu Ambasadora Kongresów Polskich z Prezydentem Miasta Gdańska

24 Listopada br. na Stadionie PGE ARENA odbędzie sie spotkanie Pomorskiego Klubu Ambasadora Kongresów Polskich, na które naukowców zaprosił Prezydent Miasta Gdańska - Paweł Adamowicz oraz Anna Górska, Prezes Gdańsk Convention Bureau, Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Celem spotkania jest przekazanie informacji o wsparciu jakiego GCB może udzielić pracownikom uczelni, naukowcom, profesorom w ich działaniach polegających na sprowadzaniu do Gdańska i Regionu Pomorskiego konferencji.

A
A

24 Listopada br. na Stadionie PGE ARENA odbędzie sie spotkanie Pomorskiego Klubu Ambasadora Kongresów Polskich, na które naukowców zaprosił Prezydent Miasta Gdańska - Paweł Adamowicz oraz Anna Górska, Prezes Gdańsk Convention Bureau, Gdańskiej Organizacji Turystycznej. 

Celem spotkania jest przekazanie informacji o wsparciu jakiego GCB może udzielić pracownikom uczelni, naukowcom, profesorom w ich działaniach polegających na sprowadzaniu do Gdańska i Regionu Pomorskiego konferencji. Tym samym zachęcenie przedstawicieli środowisk naukowych do aktywnego uczestnictwa w promowaniu Gdańska i Regionu Pomorskiego, jako idealnego miejsca na organizację kongresów.

"Zauważamy silny trend i rozwój przemysłu spotkań na Pomorzu. Trójmiasto staje się coraz atrakcyjniejszą destynacją konferencyjną, w tym roku plasując się na trzecim miejscu wśród najlepszych destynacji biznesowych w Polsce, według rankingu Polskiej Organizacji Turystycznej. Tym samym powołano do życia Pomorski Klub Ambasadora Kongresów Polskich. Rola naukowców przy pozyskiwaniu międzynarodowych konferencji jest bardzo duża, jeśli nie najważniejsza. Jest to nasz wspólny sukces: środowiska naukowego, biznesowego, organizacji pracujących nad rozwojem tego sektora - w tym Gdańsk Convention Bureau oraz Władz Miasta, bez których wsparcia dla kolejnych inicjatyw GCB nie byłoby to możliwe" - dodaje Anna Górska, Prezes Gdańsk Convention Bureau / Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Pomorski Klub Ambasadora Kongresów Polskich zyskał 4 nowych Ambasadorów mianowanych w ramach narodowego programu. Oto oni:  prof. UG dr hab. Beata Pastwa-Wojciechowska, dr Piotr Kuropatwiński, prof. dr hab. Mirosław Patalon, dr Anna Kalinowska-Żeleźnik. Klub liczył do tej pory 11 Honorowych Ambasadorów, m.in. Lech Wałęsa - Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej.

"Szczególnie zależy nam na promocji Regionu przez Ambasadorów, w ramach ich uczestnictwa w międzynarodowych konferencjach i kongresach. Ważnym jest, aby przedstawiciele Stowarzyszeń widzieli, jak ważny jest dla Pomorza przemysł spotkań biznesowych. Także dla środowiska naukowego, ponieważ kongresy to innowacje, postęp technologiczny, wymiana doświadczeń, a w konsekwencji także wspólne międzynarodowe projekty" - dodaje Marta Wiśniewska, Gdansk Convention Bureau. 

Spotkanie odbędzie się na PGE Arena o godz. 17.00. W programie oprócz informacji jak Gdańsk Convention Bureau może wspomóc Profesorów w przyciąganiu  konferencji do Gdańska i regionu, przedstawiony zostanie plan działań Klubu w 2012r.  Serdecznie zapraszamy.

Kontakt i dodatkowe informacje:

Marta Wiśniewska, wisniewska@gdanskconvention.pl, tel. 58 3000 659.