Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Sii inauguruje nową siedzibę w Olivia Gate

27 listopada gdański oddział firmy Sii – lidera usług outsourcingu IT i inżynierii przemysłowej w Polsce, oficjalnie zainaugurował działalność w nowej siedzibie w Gdańsku. Od roku 2012 Centrum Rozwoju Oprogramowania i Centrum Testów Sii mieszczą się w nowym Centrum Biznesu Olivia, na 1240 m2 powierzchni klasy A+.

A
A

27 listopada gdański oddział firmy Sii – lidera usług outsourcingu IT i inżynierii przemysłowej w Polsce, oficjalnie zainaugurował działalność w nowej siedzibie w Gdańsku. Od roku 2012 Centrum Rozwoju Oprogramowania i Centrum Testów Sii mieszczą się w nowym Centrum Biznesu Olivia, na 1240 m2 powierzchni klasy A+. W uroczystej inauguracji wziął udział m.in. Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, a także Prorektor Uniwersytetu Gdańskiego Prof. dr. hab. Mirosław Szreder.

Gdański oddział Sii jest drugim w Polsce i powstał w styczniu 2008 roku. Od początku notuje intensywny wzrost, a ostatni rok był rekordowy. W ciągu ostatniego roku Sii zatrudniła ponad 250 osób i obecnie zatrudnia 370 osób i jest w pierwszej trójce największych pracodawców IT na Pomorzu. Równocześnie wydawnictwo IDG („Computerworld”) przyznało jej tytuł Najlepszego Pracodawcy IT w Polsce 2012.

Gdański oddział w 2012 roku pozyskał 11 nowych klientów, rozszerzył znacząco współpracę z dotychczasowymi i uruchomił działalność w kolejnym zakresie kompetencyjnym. Pracuje głównie dla klientów z branży High-Tech, bankowości i ubezpieczeń. W minionym roku wygenerowaliśmy obroty na poziomie 40 mln PLN. – mówi Michael Desmurs, Dyrektor Zarządzający Sii Gdańsk. – Firma rozpoczęła też działalność w zakresie inżynierii przemysłowej, w którym prowadzi projekty dla światowych gigantów branży motoryzacyjnej.

Drugim obszarem, w którym Sii od ponad roku prowadzi ekspansję, jest offshoring usług IT. Polska jest od pewnego czasu najlepszą lokalizacją dla zagranicznych firm na wyoutsourcowanie usług profesjonalnych, w tym IT. – mówi Desmurs. - Decyzje naszych zagranicznych klientów potwierdzają tę tendencję. W gdańskim Centrum Offshoringu Sii prowadzimy projekty, które do tej pory outsourcowane były do Chin i do Indii. Chcemy poszerzyć portfolio klientów, dlatego zintensyfikowaliśmy swoje działania w tym zakresie. Zbiega się to z działaniami władz Gdańska, które chcą przyciągnąć do Trójmiasta jak najwięcej inwestycji IT z zagranicy. Niedawno wróciliśmy z misji gospodarczej w Stanach Zjednoczonych, gdzie byliśmy między innymi w Dolinie Krzemowej i mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy pierwsze efekty tej wizyty.

Sii Gdańsk zapowiada dalszy dynamiczny rozwój. Michael Desmurs planuje, że w 2013 roku firma w Trójmieście zatrudni kolejnych 250 osób. W związku z uruchomieniem nowych projektów w Centrum Rozwoju Oprogramowania od przyszłego roku Sii powiększa swoje biuro w Centrum Biznesowym Olivia – łącznie będzie zajmować 1740 m2 powierzchni.    

Sii sp. z o. o. jest liderem usług w zakresie outsourcingu IT i inżynierii przemysłowej w Polsce. Wspiera klientów w zakresie doradztwa, analiz i testów, rozwoju oprogramowania, zarządzania infrastrukturą, integracji i utrzymania systemów  oraz inżynierii przemysłowej. Specjaliści Sii realizują projekty dla wiodących firm z sektorów bankowości i finansów, ubezpieczeń, telekomunikacji, Hi-Tech, energetyki i przemysłu.

Spółka powstała w styczniu 2006 r. w Warszawie, z inicjatywy Gregoire’a Nitota, prezesa firmy i posiadacza 30% udziałów  w firmie. Po sześciu latach działalności Sii zatrudnia ponad 1000 osób w sześciu oddziałach: Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Kraków i Łódź. Więcej informacji o firmie na stronie: www.pl.sii.eu.