Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Relacja z konferencji EMEC 2011 w Düsseldorfie

W dn. 13-15 luty br. w Düsseldorfie odbyła się coroczna konferencja stowarzyszenia Meetings Professionals International (MPI) European Meetings & Events Conference EMEC 2011, w której uczestniczyła Pani Anna Górska, Prezes Zarządu GOT/GCB, jedyny członek MPI z Pomorza.

A
A

W dn. 13-15 luty br. w Düsseldorfie odbyła się coroczna konferencja stowarzyszenia Meetings Professionals International (MPI) European Meetings & Events Conference EMEC 2011, w której uczestniczyła Pani Anna Górska, Prezes Zarządu GOT/GCB, jedyny członek MPI z Pomorza.

Wśród prelegentów znaleźli się światowej sławy eksperci m.in. Andy Bounds, Robert Benninga, Markus Hofmann, Frans Johannsen. Główny nacisk położony został na osobisty rozwój uczestników, dlatego przeważające tematy dotyczyły psychologii społecznej oraz porad jak osiągnąć sukces w życiu.

Uczestnicy mogli codzienne wybrać z szeregu ciekawych wykładów i szkoleń, gdzie prelegenci nie tylko prezentowali swój temat, ale również zachęcali uczestników do interaktywnego udziału w ich zajęciach.

Pierwszego dnia Pani Górska uczestniczyła w Forum dla Liderów Oddziałów, tzw. Chapterów, gdzie oprócz spraw organizacyjnych dot. funkcjonowania oddziałów, wystąpił Robin Sharma, międzynarodowy doradca i specjalista kształcący umiejętności przywódcze liderów. Według niego każdy może zostać liderem bez oficjalnego tytułu, ale pod warunkiem spełnienia kliku kryteriów, m.in. liderzy muszą umieć inspirować innych, nie eksponować swojego ego, być przykładem dla innych, myśleć długofalowo, inwestować w siebie poprzez ciągłe nabywanie nowych umiejętności.

Kolejnym interesującym wykładem, w którym uczestniczyła Pani Górska była prelekcja pt. "Jaka będzie przyszłość spotkań"? Poruszono tam następujące kwestie: media społecznościowe będą odgrywały coraz większą rolę w przemyśle spotkań, obiekty konferencyjne będą musiały zmienić się dostosowując do najnowszych trendów, czyli m.in. być obiektami nastawionymi na proekologiczne rozwiązania oraz oferować zaawansowane technologie.

Podczas wykładów poświęconych sukcesowi najczęściej pojawiała się kwestia pasji i inspiracji, co nas inspiruje i jak możemy inspirować innych. A aby osiągnąć sukces nie trzeba tak wiele, jedynie wybrać to co chcemy robić w życiu i robić to najlepiej jak potrafimy, najlepiej z pasją.

"Bardzo podobał mi się pomysł zorganizowania tzw. Flash Point, gdzie prelegenci mieli możliwość w ciągu 15 minut zaproszenia i zachęcenie do udziału w swoich sesjach. Kilka sesji jest prowadzonych w tym samym czasie i dzięki temu można zorientować się czy temat spotkania spełnia nasze oczekiwania. Zapobiegamy wówczas, że wybrany wykład, nie jest tym czego oczekiwaliśmy, mogąc zainteresować się innym tematem" - mówi Pani Górska.

Konferencja zgromadziła w Düsseldorfie ponad 300 uczestników. Polski Klub MPI liczy niespełna 50 członków. W dniu 6 grudnia br. jedna z konferencji MPI odbędzie się w Gdańsku.