Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Rekordowy maraton programistów

Ponad 100 programistów wzięło udział w zakończonej w niedzielę wieczorem drugiej edycji 48 godzinnego maratonu 3City Game Jam. Organizowane w tym samym czasie na całym świecie maratony polegają na zespołowym stworzeniu dowolnej gry przeciagu 48 godzin. Konkurs, który odbył się w budynku Olivia Business Centre został największym Game Jamem w Polsce i jednym z większych w Europie. Łącznie powstało aż 21 gier.

A
A

Logo 3City Game Jam
Logo 3City Game Jam
Playsoft

Ponad 100 programistów wzięło udział w zakończonej w niedzielę wieczorem drugiej edycji 48 godzinnego maratonu 3City Game Jam. Maraton, który odbył się w budynku Olivia Business Centre był największym tegorocznym Game Jamem w Polsce i jednym z największych w Europie. Zgromadzone w Gdańsku zespoły programistów stworzyły łącznie aż 21 gier.

3City Game Jam to organizowana po raz drugi trójmiejska edycja Global Game Jamu, międzynarodowego konkursu, który odbywa się w tym samym czasie w kilkuset lokalizacjach na całym świecie. Zadaniem wszystkich uczestników jest stworzenie w zespole dowolnej gry na podany przez organizatorów temat, który jest taki sam na całym świecie.

gamejam
gamejam
Playsoft

W tym roku programiści tworzyli gry na temat „We don't see things as they are, we see them as we are” (Nie widzimy rzeczy takimi jakie są, ale postrzegamy je przez własny pryzmat). Spośród 21 programów powstałych w Gdańsku za najlepszy uznano grę zręcznościowo-logiczną „Get Some Dots”. Zadaniem gracza jest zebranie jak największej liczby kropek. To, co pojawia się przed bohaterem jest ruchome i dynamiczne, a to co omija - zastyga i przestaje się ruszać. 

- Musimy przyznać, że ogólnie poziom stworzonych gier był naprawdę wysoki, pomimo iż w konkursie wzięli udział zarówno profesjonaliści z wieloletnim stażem, jak i osoby, które do tej pory nie miały z tworzeniem gier nic wspólnego – powierdział Pierre Olivier Monteil, Managing Director firmy Playsoft, która była współorganizatorem konkursu i która sama na co dzień tworzy gry mobilne. Zaangażowanie w inicjatywę Miasta Gdańsk oraz duża liczba chętnych, nawet po zamknięciu rejestracji jest dużą mobilizacją do tego, aby uczynić 3City Game Jam wydarzeniem cyklicznym – dodaje Monteil.

Pozostali organizatorzy również widzą w nim ogromny potencjał. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że konkurs cieszył się tak dużym powodzeniem. Liczba uczestników przerosła nasze oczekiwania, zauważamy jak bardzo potrzebne są podobne inicjatywy, dlatego chcemy wpierać 3City Game Jam również w kolejnych edycjach – mówi Michael Desmurs Managing Director firmy Sii.

- Od wielu lat czynimy wiele, aby wzmacniać jeden z kluczowych filarów gdańskiej gospodarki, jakim są branża IT i nowe media – mówi Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska. – Mamy też świadomość, ze rynek gier komputerowych jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się, a zarazem najbardziej lukratywnych obszarów działalności firm software’owych. Mając powyższe na względzie obecność Miasta Gdańska jako partnera hackatonu 3 City Game Jam nie jest przypadkowa. Marzy mi się, aby właśnie w Gdańsku znalazło się miejsce dla najlepszych programistów i produktów rozrywkowych, które będą biły rekordy światowej popularności. Nadzwyczajna liczba zarejestrowanych uczestników nadchodzącego wydarzenia wskazuje, że możemy to wspólnie osiągnąć.

grupa
grupa
Playsoft

Wszystkie stworzone gry można znaleźć na stronie: globalgamejam.org

Zachęcamy tez do odwiedzenia strony na FB: