Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Prawie 17 tysięcy euro zdobyte na aukcji charytatywnej ICCA

Tegoroczna aukcja organizowana podczas kongresu ICCA w Hyderabad w Indiach okazała się ogromnym sukcesem. Zebrano na niej 16 595 tysięcy euro.

A
A

Tegoroczna aukcja organizowana podczas kongresu ICCA w Hyderabad w Indiach okazała się ogromnym sukcesem. Zebrano na niej 16 595 tysięcy euro.

ICCA to najważniejsze międzynarodowe stowarzyszenie działające w sektorze turystyki biznesowej, zrzesza ponad 900 firm z 85 krajów na świecie. Tym samym zajmuje czołową pozycję w branży. ICCA Silent Auction daje niepowtarzalną możliwość promocji poszczególnych obiektów (hoteli, restauracji, muzeów, itd.) jak i Miasta.

W tym roku nagrody można było licytować elektronicznie do dnia 11 października 2010. Następnie licytowano w trakcie kongresu ICCA w Indiach, na którym obecna była kadra zarządzająca największych stowarzyszeń na świecie. Silent Auction zakończyła się 26 października 2010. Licytowano różnego rodzaju nagrody - m.in. vouchery do hoteli, bilety lotnicze, wstępy do restauracji, wycieczki, kursy gry w golfa, pakiety SPA itp. Nagrody były szczególnie eksponowane podczas całego kongresu.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na fundusz edukacyjny ICCA, z którego finansowany jest program dla młodych profesjonalistów z branży spotkań. W tym roku w programie Forum For Young Professionals (FYP) (w gronie 20 zwycięzców z całego świata) weźmie udział jako jedyna Polka Marta Wiśniewska - Specjalista ds. Convention Bureau w Gdańsku. FYP to spotkanie młodych profesjonalistów z różnych krajów i kontynentów, którzy przy pomocy trenerów, światowej sławy ekspertów w przemyśle spotkań będą wspólnie pracować nad przygotowaniem i zaprojektowaniem międzynarodowej konferencji.

ICCA serdecznie dziękuję wszystkim firmom, które oferowały nagrody na aukcję. Z naszego regionu były to: Gdańsk Convention Bureau, Hotel Hilton Gdańsk, Hotel Radisson Blu w Gdańsku oraz Teja Tur. Przekazane zostały dwa weekendowe pobyty dla dwóch osób. Obie nagrody uatrakcyjniono voucherem na grę miejską "Śladami Solidarności" i "W pogoni za bursztynem" oraz Kartą Turysty MAXI.