Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pracownik Gdansk Convention Bureau Koordynatorem roku 2010

W niedzielny wieczór odbyła się Gala Rozdania Nagród "Aktywni w Mieście 2010". Kandydatów zgłaszano w ramach 5 kategorii: wolontariusz roku, organizacja pozarządowa lub instytucja publiczna przyjazna wolontariuszom, koordynator wolontariuszy, inicjatywa wolontarystyczna oraz wolontariat w biznesie.

A
A

W niedzielny wieczór odbyła się Gala Rozdania Nagród "Aktywni w Mieście 2010". Kandydatów zgłaszano w ramach 5 kategorii:

1. Wolontariusz/ka roku 2010;

2. Organizacja pozarządowa lub instytucja publiczna przyjazna wolontariuszom/kom;

3. Koordynator wolontariuszy/szek 2010;

4. Inicjatywa wolontarystyczna 2010;

5. Wolontariat w biznesie 2010.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że p. Agata Walczak - Koordynator projektu "Gdańscy Akcjonariusze - konsekwentnie do celu" (GCB) otrzymała tytuł Koordynatora Roku 2010. Z GCB Agata związana od lipca 2009. Podstawowym zadaniem laureatki jest znajdowanie kulturalnych wydarzeń które odbywać się będą na terenie Gdańska, w które mogliby włączyć się wolontariusze. Dzięki Agacie Gdańscy Akcjonariusze mogą zdobyć ciekawe doświadczenia, nabyć umiejętności, które nie zawsze można zdobyć podczas nauki w szkole, czy tez pracy zawodowej. Zawsze stara się, aby organizacje, które korzystają z pomocy wolontariuszy dobrze ich traktowały i zapewniły odpowiednie warunki do działania. Jednak mimo iż głównym zadaniem jest kontakt z organizacjami opiekuje się również samymi wolontariuszami i ma z nimi stały kontakt.

zdjęcie laureatki
zdjęcie laureatki
MH

"Serdecznie gratulujemy Agacie i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym. Choć wiemy, obserwując Jej działania na co dzień, że dla Agaty Projekt Gdańscy Akcjonariusze to nie tylko praca" - dumni z Koleżanki współpracownicy z Gdańsk Convention Bureau i Gdańskiej Organizacji Turystycznej.


W ostatni weekend (28-30.01.2011) Galeria Bałtycka stała się miejskim centrum wolontariatu. W ramach Europejskiego Roku Wolontariatu, osoby zaangażowane w akcje wolontarystyczne, pomysłodawcy projektów, koordynatorzy wydarzeń, a także najważniejsi goście - Wolontariusze, promowali w ramach "Galerii Wolontariatu" piękną ideę aktywizacji społeczeństwa.

Tego typu spotkania mają za zadanie obalić stereotyp wolontariatu, jako tylko i wyłącznie pomoc chorym i potrzebującym. Chcemy by wolontariat utożsamiany był z ideą włączania społeczeństwa w wydarzenia odbywające się w ich własnym mieście. Mieszkańcy powinni czuć się częścią otoczenia, mając realny wpływ na jego kształt. Umożliwiają to liczne akcje, w które włączają się ochotnicy programu "Gdańscy Akcjonariusze - konsekwentnie do celu" realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2010. Projekt prowadzony jest w ramach działalności Gdańsk Convention Bureau (GCB) / Gdańskiej Organizacji Turystycznej (GOT). Cała akcja ma na celu zmieniać wizerunek wolontariatu zaciekawić oraz wyprowadzi aktywność obywatelską z cienia.

W ciągu trzech dni zaprezentowano liczne działania, w które angażują się wolontariusze z projektu Gdańscy Akcjonariusze, z regionalnego Centrum Wolontariatu, WWF, Wolontariatu Europejskiego pod nazwą "Najlepsze kasztany są na ulicy Północnej", itd. Łącznie prezentowało się ponad 20 organizacji.