Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pomorskie Centrum Logistyczne dostało zielone światło

9 lipca br. w Gdańsku odbędą się warsztaty na temat rozwoju Pomorskiego Centrum Logistycznego. Pomorskie Centrum Logistyczne to projekt zagospodarowania 186 ha gruntów w sąsiedztwie gdańskiego portu i największego głębokowodnego terminala kontenerowego na Bałtyku - DCT Gdańsk.

A
A

9 lipca br. w Gdańsku odbędą się warsztaty na temat rozwoju Pomorskiego Centrum Logistycznego. Skierowane są one do potencjalnych inwestorów z branży magazynowej, logistycznej i produkcyjnej zainteresowanych dzierżawą minimum 10 ha.

Pomorskie Centrum Logistyczne to projekt zagospodarowania 186 ha gruntów w sąsiedztwie gdańskiego portu i największego głębokowodnego terminala kontenerowego na Bałtyku - DCT Gdańsk, które diametralnie wzmocni pozycję Gdańska i regionu jako ważnego ośrodka logistycznego i dystrybucyjnego w regionie Bałtyku.

Na działkach położonych 5 km od centrum Gdańska możliwe jest uruchomienie ok. 700 000 m2 powierzchni magazynowej, około 40 000m2 powierzchni biurowej, oraz park przemysłowy. Istnieje również możliwość objęcia części terenu statusem specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz wolnego obszaru celnego. Rozwój centrum logistycznego wspierają planowane projekty rozbudowy okolicznej infrastruktury komunikacyjnej, w szczególności Trasa Sucharskiego i tunel pod Martwą Wisłą, Obwodnica Południowa Trójmiasta oraz inwestycje kolejowy.

Warsztaty prezentujące potencjał Pomorskiego Centrum Logistycznego odbędą się w Gdańsku w siedzibie Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego. Do udziału zaproszono czołowe firmy polskie i zagraniczne, które kształtują przestrzeń logistyczno-dystrybucyjną w Polsce i Europie Środkowej-Wschodniej.

W połowie lipca br. planowane jest ogłoszenie przetargu na wyłonienie inwestora lub inwestorów, który w oparciu o długoletnie umowy dzierżawy sfinansuje i będzie realizował projekt zagospodarowania terenu Pomorskiego Centrum Logistycznego. W celu uzyskania więcej informacji prosimy o kontakt pod numerem: +48 58 722 03 00 lub email: office@investgda.pl .

Edyta Tombarkiewicz / Biuro Prasowe
Małgorzata Zalewska / Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego